Министърът на енергетиката Александър Николов ще бъде домакин на международна среща за регионално сътрудничество за енергийна сигурност, която ще се проведе в резиденция "Бояна".Това съобщават от БНТ.
Диверсификацията и зеленият преход също са във фокуса на темите, които ще бъдат обсъдени от енергийните министри на Гърция, Северна Македония, Турция, Румъния, Азербайджан и Украйна.
Ще бъде обсъдено и създаването на първа регионална работна група като част от платформата на Европейския съюз за закупуване на енергия. Премиерът Кирил Петков и вицепремиерът Асен Василев също ще бъдат на форума.
Поставете оценка:
Оценка 3.9 от 14 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Лека
Коментиран от #18
07:31 05.05.2022
2 завършил ТВУ вечерно
07:36 05.05.2022
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 ГРАД КОЗЛОДУЙ
До коментар #3 от "Последния Софиянец":
господине запознай се с първо БИОГРАФИЯТА на АЛ НИКОЛОВ прочти ИНФО в УИКИПЕДИЯ и много нща ще разбереш07:46 05.05.2022
6 ТОЯ НАДМИНА и ТЕМЕНУЖКА
Коментиран от #7
07:52 05.05.2022
7 ГРАД КОЗЛОДУЙ
До коментар #6 от "ТОЯ НАДМИНА и ТЕМЕНУЖКА":
дърпат му конците ЕНЕРГИЙНАТА мафия07:56 05.05.2022
8 Българин 🇧🇬
Коментиран от #20
07:57 05.05.2022
9 Tърновец
Коментиран от #10
08:10 05.05.2022
10 ГРАД КОЗЛОДУЙ
До коментар #9 от "Tърновец":
не грешите ли господине а защо го нападнаха когато бе шеф на АЕЦ КОЛОДУЙКоментиран от #14
08:15 05.05.2022
11 Tърновец
Коментиран от #15
08:16 05.05.2022
12 Далавера
08:19 05.05.2022
13 Този коментар е премахнат от модератор.
14 Tarnovetz
До коментар #10 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
От 2019 до 2021 г. Александър Николов е директор на "Ай ди ес фонд" - инвестиционен фонд на Българо-американската кредитна банка на Цветелина Бориславова. Фондът е насочен към финансирането на малки и средни български компании, а целевата група е фокусирана върху IT-сектора - електронни магазини, софтуерни разработчици, компании за дигитални услуги и др.Справка в Търговския регистър показва, че в момента той е съдружник в компаниите "Сити кепитъл" и "Булсан груп", и е управител на "Съноте
Коментиран от #16, #17
08:23 05.05.2022
15 ГРАД КОЗЛОДУЙ
До коментар #11 от "Tърновец":
ТАКА е но ЕС наредиха на МЕГЛЕНА КУНЕВА ПРЪМОВА по времето на ндсв да затвори 1 2 3 4 ЯДРЕНИ БЛОКОВЕ на АЕЦ КОЗЛОДУЙ08:24 05.05.2022
16 Знаещ
До коментар #14 от "Tarnovetz":
Чист номенклатурчик, изваден от нафталина на номенклатурата. Не си струва по вече коментара. Това са безплодни събирания с размяна на визитки. Нищо полезно за Народа и държавата.08:27 05.05.2022
17 ГРАД КОЗЛОДУЙ
До коментар #14 от "Tarnovetz":
господине атоя НИКОЛОВ не е ли бил ШЕФ на АЕЦ КОЗЛОДУЙ или греша08:28 05.05.2022
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Този коментар е премахнат от модератор.
20 Tърновец
До коментар #8 от "Българин 🇧🇬":
Незабавно отваряне на блокове 3 и 4 в Козлодуй и искаме рестарт на Белене08:51 05.05.2022