„Ако нямаше избори, „Демократична България“, „Продължаваме промяната“, а сега и ГЕРБ нямаше да се сетят за Паметника на Съветската армия. Те винаги се сещат преди конкретни избори, за да напомпат собствения си електорат, забравяйки, че с цел да постигнат тяснопартийните си интереси, рушат паметта на българите. ГЕРБ имаха 18 години пълно мнозинство в Общинския съвет, досега можеха да направят каквото си поискат с паметника – лицемерно е към българските избиратели да се „активизират“ в предизборната кампания“. Това заяви членът на Националния съвет на БСП Георги Свиленски в ефира на БНТ, съобщиха от пресцентъра на партията.
Той посочи, че протестът-жива верига, който БСП организира пред Паметника на Съветската армия, е показал, че българите искат паметникът да остане на мястото си. Свиленски припомни, че левицата стартира и национална подписка в подкрепа на това да не се събаря Паметника на съветската армия: „За по-малко от 24 часа имаме събрани над 10 хиляди подписа. Призовавам всички български граждани, без значение каква политическа сила подкрепят, да се включат в тази подписка, защото тези действия са порочни. Нека сложим край на това противопоставяне. Паметниците не трябва да се събарят – това е нашата позиция и тя не е нито проруска, нито проамериканска – тя е българска национална позиция“, категоричен бе той.
Георги Свиленски коментира и темата за войната в Украйна, като посочи, че БСП отстоява мира и твърди, че България не е изнасяла оръжие за Украйна по време на правителството, в което левицата бе част от управлението. „Ако е имало такова нещо, то е било в нарушение на решението на Народното събрание. Нека органите да проверят има ли нарушение на решението на НС, затова и сезирахме КС за решението след това да се изнася оръжие“, добави той.
Социалистът заяви, че БСП е доказала, че изпълнява предизборните си обещания. Той припомни постиженията на левицата, сред които безплатните детски градини, повишаването на пенсиите, повишаването на помощите към социално слабите: „Цялата социална политика, която БСП успя да реализира, българите вече я усещат и осъзнават, че когато БСП участва в управлението, социалната политика е на максимално ниво“.
Той припомни, че над 22 млрд. лв. са били отделени за социална политика, когато БСП беше част от управлението в 47-ия парламент. „По време на 48-ия парламент, където нямаше редовно правителство, а служебното отказваше да вкара бюджет – отново успяхме с упоритост и настоятелност. 42 пъти внасяхме предложението за повишаване на минималната работна заплата и това предложение беше прието в последния работен ден на парламента.
„Това определя, че минималната работна заплата към настоящия момент трябва да бъде около 1000 лв. Вчера колегите от ГЕРБ предложиха 1500 лв. минимална работна заплата. Искам да ги попитам, защо преди 1 месец не подкрепиха минималната работна заплата от 1000лв. да бъде от 1 юли тази година, а го отложиха за 1 юли 2024? Нека в предизборните кампании не бъдем лицемерни, нека говорим това, което можем да направим. БСП може да реализира политиките, които обещава“, заяви Свиленски.
Социалистът посочи и социалните предложения, за които БСП ще продължава да се бори и които са насочени към подпомагане на българския народ в условията на криза: помощ за всеки един ученик в размер на 350 лв. за първия учебен ден, безплатни лекарства за всички деца до 14 години, повишаване на майчинството втората година до минималната работна заплата, борба с демографската криза и помощ в размер на 600лв. за първо родено дете, 1200 лв. за второ дете, 1700 лв. за трето дете и 7000 лв. еднократна помощ при раждането за майки-студентки.
„Високите цени, инфлацията – това са темите, които най-много касаят българските граждани. В 46-ия парламент внесохме закон за спекулата, защото това, което се случва в момента в търговските вериги е спекула – не може кашкавалът да е 12лв. в мандрата и 30 лв. в търговската верига. Ние предлагаме таван на цените на малката потребителска кошница, какъвто седем-осем европейски държави с развити икономики прилагат“, каза Свиленски и припомни понижението на ставката на хляба и налагането на таван на цената на електроенергията, което стана факт благодарение на левицата и които доказаха, че са ефективни мерки в помощ на българите.
Той коментира и референдумът срещу навлизането на джендър идеологията в училищата, който БСП организира: „Джендър идеологията навлиза в българското образование, затова вчера сформирахме Инициативен комитет от известни, авторитетни личности, които сами изявиха желание да се включат, защото виждат заплахата за българските деца. Нямаме нищо против всеки сам да избира своята полова ориентация след 18 години, но да се внушава на децата, че има трети пол, че днес може да е момче, а утре да е момиче, това нещо да се налага в училищата, ние няма да го допуснем. Призовавам българските граждани да се включат в подписката за референдум по тази тема и ясно да се заяви българското отношение към рода, към паметта, към християнските ценности, защото това пазим. Ние пазим семейството“, каза Свиленски.
Той призова вицепрезидента Илияна Йотова да не се намесва в предизборната кампания: „Вчера чух вицепрезидентът да коментира референдумите. Моля, госпожо Йотова, не се включвайте и вие в предизборната кампания, не ви е работа. Оставете на политическите партии да предлагат на обществото, а обществото да избира“, каза Свиленски и посочи, че позицията и на Мая Манолова, и на Йотова е в подкрепа на Истанбулската конвенция, но тази конвенция е противоконституционна.
Социалистът посочи, че левицата е притеснена от резолюцията на Европейския съвет, която задължава всички държави незабавно да ратифицират Истанбулската конвенция, както и от решението на Европейския съд за правата на човека да осъди държава за това, че е забранила учебник, проповядващ джендър идеологията: „Ето затова сме притеснени, няма време да чакаме“, допълни той.
Свиленски коментира и „новото ляво“ обединение: „Нито са леви, нито са нови. Мая Манолова и Татяна Дончева са били депутатите, които са натиснали бутона за плоския данък. Нито аз, нито Корнелия Нинова и нито един от депутатите на БСП в момента не е подкрепил въвеждането на плоския данък. Отмяната на плоския данък е лява мярка, те да обяснят защо са подкрепили плоския данък. Татяна Дончева твърди, че са евроатлантическа коалиция, че са „за“ войната. Ако има нещо, което повече да отвращава социалистите от управлението на модела ГЕРБ , това е Мая Манолова, която непрекъснато е използвала социалистите и винаги ги е загърбвала“, категоричен бе той.
„Номер едно на втори април – България трябва да има социално справедливо управление, защото ние можем и знаем как да го реализираме“, каза в заключение социалистът.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 хммм
Коментиран от #32, #36, #42, #44, #58, #82
15:25 11.03.2023
2 Любопитен
15:27 11.03.2023
3 Тотеми на руският окупатор
Добре де, ама в България не е загивал или погребван нито един руски окупатор!!!
Знам, че ни е сбъркана логиката, ама чак пък толкова...
Коментиран от #14, #101
15:27 11.03.2023
4 101 бабички
Коментиран от #10, #46
15:28 11.03.2023
5 Хаха
15:28 11.03.2023
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 Паметници фалшифициращи Историята
15:30 11.03.2023
8 Анти-маймуна
Винаги така става, когато до върховете на властта се добре обитък представител от 99-те процента невменяеми.
Вместо да удари Зеленски и Правителството му и центровете за вземане на решения, ивотното Путин пържи руските еляни. Изпразни складовете на НАТО, които се стовариха върху руската еляния на фронта. Най-евтиното нещо в Русия е елянията. Не струва и 2 копейки
15:30 11.03.2023
9 Анти-Мария
15:31 11.03.2023
10 7те козякливи джуджета:
До коментар #4 от "101 бабички":
99 бяха, стрино Гано!15:32 11.03.2023
11 ✰ Б О Л Ш Е В И К ✰ ©©©℗ ☭★
Защо не бутнат така наречения паметник в Средец (столицата) Баня Башъ , зад него има и една синагога която и тя се води сигурно паметник? В много градове в България има такива паметници останали от турските поробители и никой не ги бута!
Коментиран от #54, #73
15:32 11.03.2023
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 Този коментар е премахнат от модератор.
14 Този коментар е премахнат от модератор.
15 ✰ Б О Л Ш Е В И К ✰ ©©©℗ ☭★
При него българите живееха истински живот, където не са живели преди него и няма да живеят такъв живот и за напред при никой друг.
Коментиран от #22, #50
15:35 11.03.2023
16 Гаглей
15:35 11.03.2023
17 Безсрамник
15:36 11.03.2023
18 резиЛдент радев
15:36 11.03.2023
19 Казуар
15:36 11.03.2023
20 Има само
15:37 11.03.2023
21 Мммммм
15:38 11.03.2023
22 Простя Копейкин
До коментар #15 от "✰ Б О Л Ш Е В И К ✰ ©©©℗ ☭★":
Има един - Гоце и Буда го откриха, стига толкова, Само на правешкото говед0 не бяхме издигали паметницИ, на московските стига.15:39 11.03.2023
23 Българка
Коментиран от #114
15:39 11.03.2023
24 Да се премести в музея
15:39 11.03.2023
25 Споко
15:40 11.03.2023
26 Иван
15:41 11.03.2023
27 !!!?
15:42 11.03.2023
28 Фокси
15:42 11.03.2023
29 Тиква
15:43 11.03.2023
30 Не си прав Свиленски
Коментиран от #70
15:43 11.03.2023
31 незнайко
Коментиран от #48
15:43 11.03.2023
32 Омерзен
До коментар #1 от "хммм":
Това е евроатлантическа Олимпиада по пещерна русофобия и предизборна инициатива на децата и внуците на Политбюро - бойкикевите, костови и бойкови демократични комсомолци.Коментиран от #84
15:44 11.03.2023
33 Паметника да не се бара
И требе да се прекръсти Цариградско /да не сме у цариград?/ на бул.Ленин както си му е реда.
И требе Пиротска да стане Жданов това са все велики имена дето затрихте, сега искате и паметника да местите, не ви стигна неблагодарноста че прекръстихте толко улици и площади и като дойде дедко през 2005г от село и неможа човека да се се ориентира коя улица, коя е и надъде да ходи а навремето той освободи и прекръсти цела София!
15:45 11.03.2023
34 007
15:45 11.03.2023
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 Уикипедия
До коментар #1 от "хммм":
отдавна е подвластна на евроатлантическите ценности, а освобождаването на лагерите "Треблинка“ и “Аушвиц-Биркенау“ и на окупираната от нацистите Полша е посочено, че е извършено от Съветската армия, то местните бойкикеви, костови и бойкови демократични комсомолци само ще подсилят искрата, която вече 33 г. Сорос и приятели се опитват да заровят дълбоко от паметта и знанието на младото поколение българи.Логично, в тази евроатлантическа Олимпиада по пещерна русофобия и измамна и фалшива история, Бойко и Бойкикевчетата събудиха лъва и паметта на българските евреи като Еми Барух, която в писмо до другия уж флагман на демокрацията и евроатлантизма - Румен Радев основателно напомня, че 11 343 български евреи от Беломорска Тракия, Македония и Западните покрайнини, са натоварени на вагони и са задушени с газ и изгорени в Треблинка.
Коментиран от #40
15:46 11.03.2023
37 мести го
15:46 11.03.2023
38 Фактъ
15:46 11.03.2023
39 Сър Пичук
Само да те питам, ти имаш ли на стената снимка на бившата ти жена?
15:47 11.03.2023
40 Така, така
До коментар #36 от "Уикипедия":
Едва ли има някой между Бойковите и костови бойкикевчета, който се съмнява в демократичните и евроатлантически ценности, които изповядва г-жа Барух, като дългогодишен служител на “Дойче веле, противник на Кремъл и дисидент по критериите на “Америка за България".Нейното напомняне към големия фен на Кобургите и носещ цветя и наколенки пред паметниците на българските фашисти Румен Радев, е потвърдено и с обръщението на стотици български интелектуалци-евреи, които категорично подчертават изключителната роля на подвига на Съветската армия при Сталинград, чието последвало настъпление е в основата на отрезняването на българския монархо-фашизъм.
15:48 11.03.2023
41 гена
15:48 11.03.2023
42 Ивайло
До коментар #1 от "хммм":
Само кадрите на т.нар. НДСВ, ГЕРБ, ДБ, ПП и ВМРО, между които е и обитателят на “Дондуков“ 2 и учителката Фандъкова, не са разбрали още този ноторно известен факт.И следователно и паметникът в центъра на София, е много малък жест към тези над 20 милиона руси, белоруси и другите съветски народи, които проляха кръвта си за освобождаването на Треблинка, Аушвиц, Дахау и още над 30 лагери на смъртта в Обединена фашистка Европа
Коментиран от #63
15:49 11.03.2023
43 кико
15:50 11.03.2023
44 Последните дни
До коментар #1 от "хммм":
особено дейни в обслужването на русофобската истерия в българския ефир и електронни медии, са няколко доносници на Шести отдел на 6-то управление на ДС и ГРУ, които сега обслужват евроатлантическите служби и посолството на “Козяк“ 18 с такова усърдие, че на читателите им им идва да повръщат от нечистоплътните им излияния.Всичките им напъни да съборят Паметника на Съветската армия и по-скоро да се харесат още повече на новите им задокеански господари и на местните им слуги, са в изборнота кампания не са и безплатни.
Коментиран от #47
15:50 11.03.2023
45 Гошо Петров
15:51 11.03.2023
46 БСП на Бунището
До коментар #4 от "101 бабички":
Преди избори си ги правят такива инсценировки от БСП за стягане на редиците,като тази със счупената плоча.Старите навици умират трудно Почнаха още от 1990 та със подпалване на Партийния си дом и до днес едни и същи Номера...Обаче това няма как да ги спре по пътя към Бунишето на Историята сред вмирисани Идеологически отпадъци ,политически трупове на Комунисти и социалистически Паметници.....Хората помнят КОЙ унищожи България безнаказано...!!!!15:51 11.03.2023
47 Наблюдател
До коментар #44 от "Последните дни":
Нашите доносници на ДС и ГРУ на същата Съветска армия пишат новата измислена история на Европа и България и припечелват...15:51 11.03.2023
48 ТИРбушон
До коментар #31 от "незнайко":
Явно наистина си незнайко. На мястото на моча е имало паметник на загиналите над 3000 български войници. Така че първо комунистите премахват паметник за да сложат тая измислица с още по идиoтския надпис.Нищо градивно не очаквам от терористи!!! ( визирам атентата в св. Неделя)
15:51 11.03.2023
49 доц. Христов
Коментиран от #76
15:52 11.03.2023
50 ТИРбушон
До коментар #15 от "✰ Б О Л Ш Е В И К ✰ ©©©℗ ☭★":
Когато и да те гръмнат все ще е късно!Ама то и сесерето така си отиде😆😆😆
Никой не го гръмна то си се саморазпадна.
15:53 11.03.2023
51 плюс минус
Тогава той, заедно с германски висш военен, Молтке, предприема пътешествие по нашите земи.
Махмудовите колони са в градовете Русе, Тутракан, Силистра, Варна......като някои от тях са в градската среда, а други - в градските музеи.
А в Рим има паметници на древни императори, дори и на Мусолини.
В София, в една художествена галерия има великолепен бюст на цар Фердинанд, сътворен от скулптора Арналдо Дзоки, който е и автор на паметника на Цар Освободител в центъра на София.
Историята е история.
Да не я пренаписваме, че ставаме смешни и жалки.
15:55 11.03.2023
52 Този коментар е премахнат от модератор.
53 проф.Добрев
15:56 11.03.2023
54 Този коментар е премахнат от модератор.
55 Този коментар е премахнат от модератор.
56 стоян георгиев
Коментиран от #69
15:59 11.03.2023
57 Анонимен
15:59 11.03.2023
58 Боклук
До коментар #1 от "хммм":
Пише се СКРАП ,трол неграмотен!16:01 11.03.2023
59 Този коментар е премахнат от модератор.
60 Този коментар е премахнат от модератор.
61 БИСа
16:02 11.03.2023
62 Мерзавци
Точно вие. Вашите бащи и вашите деди.
Под монумента на Червената армия не лежат костите на загинали. Нито под Альоша. Нито под стотиците "паметници" в чест на вашия Съветски съюз. В България не е загинал нито един съветски войник. Освен няколко изтровени от метилов алкохол.
Точно вие, мерзавци, не ни учете какво е памет. Вие поругахте паметта на нашите мъртви.
Вие!
Коментиран от #66
16:02 11.03.2023
63 Няма спасение от Истината
До коментар #42 от "Ивайло":
1) НКВД на Сталин е учило ЕсЕс на Хитлер как да строят концентрационните лагери. Първите от подобен тип са в. .... СССР. 2) СССР и нацистка Германия заедно започват ВСВ като нападат Полша 3) след "освобождението" на Аушвиц-Биркенау .... СССР продължава да го използва със същото предназначение. Още по-интересно става след това - цялото оборудване на лагера е ... изнесено в СССР. Никога никъде то не е излагано в музей като част от историята. За сметка на това по същото време се създават т.нар. "специални лагери" като се РАЗШИРЯВА системата ГУЛАГ. В същата система са избити МИЛИОНИ ... в мирно време. 4) СССР използва като част от системата на въпросните "специални лагери" ..... концентрационните лагери Заксенхаузен и Бухенвалд на нацистите. На практика съветския режим никога не е преставал да прави това, което са правили нацистите, преди, по-време на и след Втората световна война, включително измисляйки лагерите, които по-късно стават известни 5) От 1928 до 1938 година под ръководството на Сталин измират от глад 8 милиона (6 в Украйна), а други 3 милиона са избити в следствие на политически чистки и принудителни мерки спрямо мирно население. 6) В СССР в несвързани с военни действия са избити и измират повече хора между 1928 и 1953 отколкото жертви дава СССР през Втората световна война. 7) В България създадените лагери са подобни на лагерите в ГУЛАГ, и се използват със същите цели и същите резултати16:02 11.03.2023
64 зарко
16:03 11.03.2023
65 Ха ха
16:04 11.03.2023
66 зелю
До коментар #62 от "Мерзавци":
Под паметника лежи Вълчитрънското съкровище и там е съкровищницата на българия, да го бутат да се види...16:04 11.03.2023
67 Ветеран от Протеста
Коментиран от #77
16:05 11.03.2023
68 НЕТЪРПЕЛИВИЯ
16:06 11.03.2023
69 Сатана Z
До коментар #56 от "стоян георгиев":
Що па да не вдигнем приживе един паметник на джуджето - генерал, Наско,деен участник във Възродителния процес срещу Българите от Турски произход в Разград и околията?Тъкмо Софийските фашисти ще си правят сборище около монумента на своя патрон.Коментиран от #78
16:06 11.03.2023
70 Слава на Украйна
До коментар #30 от "Не си прав Свиленски":
Я пак....бомбаНдирали...айде букварчето и у лево!Коментиран от #74
16:08 11.03.2023
71 Българин
16:09 11.03.2023
72 Вечная памят
Коментиран от #83
16:10 11.03.2023
73 Вальо
До коментар #11 от "✰ Б О Л Ш Е В И К ✰ ©©©℗ ☭★":
Тогава България не съществува,в пределите на Османската империя е.Русия напада законната Османска Империя.Научи малко история,а недей дрънка глупости16:12 11.03.2023
74 Слава на България
До коментар #70 от "Слава на Украйна":
Стига робувахте на други държави и да се махне, и да не се махне паметника по-богати нема да станем нали?Коментиран от #86
16:12 11.03.2023
75 Читател
16:12 11.03.2023
76 ПалавНИК
До коментар #49 от "доц. Христов":
Да ти кажа имам само две шашки динамит. Няма да стигнат!!!!! Иначе отдавна да съм го "нахранил" тоя злочест "паметник"16:12 11.03.2023
77 Българин
До коментар #67 от "Ветеран от Протеста":
Прав си приятелю. Точно БСП бяха тези, които на три пъти през годините отхвърля а закон за КРИМИНИНАЛИЗАЦИЯ НА НЕ ПЛАЩАНЕТО НА ОСИГУРОВКИ И НА НАМАЛЕНИТЕ ТАКИВА. Аргумента им винаги е бил "Да не убием бизнеса", без изобщо да им пука за ощетените работници и за бизнеса, който честно е внасял осигуровките.16:14 11.03.2023
78 Вальо
До коментар #69 от "Сатана Z":
Аз искам паметник на Шипка на Османпаша и загиналите турски войници16:14 11.03.2023
79 строител
Знаеш ли ти колко стомана, железо, мрамор и бетон са разходвани там - незнаеш и нема и как.
Тоя паметник не може да се мести и не е направен за местене може само да се взриви но трудно както при мавзолея, така че ще ми е интересно да видя как ще го демонтирате и точно ще го реставрирате некъде другаде...
Да бехте питали некой строител първо става ли и после да пишете глупости
Коментиран от #85, #92, #93, #98, #102
16:14 11.03.2023
80 Василий БГ убиец
16:15 11.03.2023
81 Умен по цялата глава
16:15 11.03.2023
82 Този коментар е премахнат от модератор.
83 Айде бе
До коментар #72 от "Вечная памят":
къш!!!16:16 11.03.2023
84 ТИРбушон
До коментар #32 от "Омерзен":
Леко да не се задавиш в сообствената си злоба пенЦионер! И нищо не решавате малоумните русуфилус булгарикус.16:16 11.03.2023
85 Колко е кв.м.в тази част на София... ?
До коментар #79 от "строител":
Има ли шанс да се късат билетчета или да изкара някой лев столицата от тоя паметник?16:16 11.03.2023
86 Само питам
До коментар #74 от "Слава на България":
И кога да се премахне, когато станем богати ли? Нали точно такива като Свиленски, които защитават паметника са пречка пред развитието на България?Коментиран от #88
16:16 11.03.2023
87 Виктор Черноземски
16:17 11.03.2023
88 тцтцтц
До коментар #86 от "Само питам":
Просто ви отклоняват вниманието от наистина съществените в момента неща.Разделят хората - ама като не стопляте, нема как да ви го обясня
Коментиран от #107, #109
16:20 11.03.2023
89 Този коментар е премахнат от модератор.
90 отец на отеца
16:21 11.03.2023
91 Този коментар е премахнат от модератор.
92 Каменар
До коментар #79 от "строител":
Ще ти отговоря.Паметника не е изграден от мрамор ,а от Витошки гранит.Демонтираме го безплатно и плащам по 500 лева на кубик .И без това завода във Владая комунистите го Приватизираха и унищожиха,а и кариерата за гранит също...16:21 11.03.2023
93 ТИРбушон
До коментар #79 от "строител":
Доста бързичкко се разпада. После да си го ремонтира който ще!16:22 11.03.2023
94 Този коментар е премахнат от модератор.
95 Айде
16:23 11.03.2023
96 ади
16:25 11.03.2023
97 Този коментар е премахнат от модератор.
98 Българин
До коментар #79 от "строител":
"Тоя паметник не може да се мести и не е направен за местене" Ооо, разбира се. ТЕзи паметници са били правени да стоят ЗАВИНАГИ защото СССР е възнамерявал ЗАВИНАГИ да съществува и да мачка народите попаднали под неговия ботуш. НО! Събарянето на мастодонтите на съветския гнет, стана ЕМБЛЕМАТИЧНО да падането на оковите на народите, които бяха мачкани по този начин. Затова именно в светлината на гигнатското престъпление, което наследниците на СССР извършват в Украйна, падат и последните останки от това присъствие. И в България това ще стане, рано или късно.16:28 11.03.2023
99 Този коментар е премахнат от модератор.
100 Поняли
16:33 11.03.2023
101 Този коментар е премахнат от модератор.
102 Този коментар е премахнат от модератор.
103 небрежнев
Обаче, при засягането на каквито и да са интереси на Русия, много партии изведнъж се активизираха крайно. Единственото обяснение е, че тези съветски паметници са част от пропагандната машина на комунистите, с която те идват на власт, с която успяват да уредят живота на семействата си, а за народа остава "светлото бъдеще", което никога не идва.
Докато търпим пропагандата от кремъл да ни облъчва, да лъже и изкривява историята и действителността, дотогава ще сме бедни и разединени, а управляващата комунистическа върхушка ще трупа имоти на Ривиерата, западни яхти, футболни отбори и ще праща децата си в "прогнилия запад".
16:42 11.03.2023
104 Аааайде
16:43 11.03.2023
105 Ето ги
16:46 11.03.2023
106 До небрежнев
16:46 11.03.2023
107 Този коментар е премахнат от модератор.
108 Пирко
16:47 11.03.2023
109 Този коментар е премахнат от модератор.
110 Този коментар е премахнат от модератор.
111 Този коментар е премахнат от модератор.
112 Този коментар е премахнат от модератор.
113 Този коментар е премахнат от модератор.
114 Мнение
До коментар #23 от "Българка":
И какво според теб е "мочът"?Даже в мъжки род си го членувала хаха.Каква "българка си ти?!Не си!Този паметник абсолютно никога не се е казвал "МОЧА"(монумент на окупационната червена армия).Построен е през 50-те със събрани средства от целия български народ и повярвай ми,че ако го бяха кръстили МОЧА щяха със земята да ни сравнят.Казва се паметник на Съветската армия и българи са го строили.
Против сме да го махате,защото знаем,че изпълнявате прищевките на чужденци и искате да дразните Русия,за да ни набутате във война.Преди да почне войната в Украйна ей така са махнали паметниците.Не ви искаме войната!Ууууууууууууууууууууу!
Коментиран от #117, #118, #121
17:09 11.03.2023
115 Този коментар е премахнат от модератор.
116 Бог каза
17:13 11.03.2023
117 Предложение
До коментар #114 от "Мнение":
"Не ви искаме войната!" Ами, отивай пред Руското посолство и протестирай срещу Путин. Ако той поиска войната може да спре моментално.17:13 11.03.2023
118 Лекуващ лекар
До коментар #114 от "Мнение":
Пак ли избяга бе?17:14 11.03.2023
119 ¹19008е
Коментиран от #120
17:15 11.03.2023
120 ........
До коментар #119 от "¹19008е":
Спирай тревата.От нея халюцинираш болшевики.Такива не съществуват от 1991 г.Точно това е,че трябва да става демократично,а никой не пита народа.Шепа подкупени са решили да го махат.
Къде изчезнаха демократите?Забелязахте ли,че вече говорят за някакви либерали...май ни подмениха демокрацията с нещо друго.
Коментиран от #122
17:26 11.03.2023
121 Българка
До коментар #114 от "Мнение":
Праволно съм членувала в мъжки род. Нима монумент не е съществотелно от мъжки род. И наистина всички мономенти, които възхваляват насилници над българите, трябва да бъдат преместени в музеи. Там да се разглеждат и да се помни, че робът не трябва да възхвалява насилника сиКоментиран от #129
17:27 11.03.2023
122 ¹19008е
До коментар #120 от "........":
Ще разбереш скоро може и днес болшевико покланящ се на дявола Рашистан че има край на слугинажа .България е Демократична държава и мнозинството което е изпратено в общината представлява Демократите Българи и ние сме изцяло съгласни с тяхното решение да се демонтира не унищожи а демонтира и премести в Музея на ДС Комунизма, лесно и бързо и отговорно, и без злоба и заплахи ние не убиваме като вашите деди невинни хора всичко става Демократично и е пред лицето на цял свят17:40 11.03.2023
123 Да вдигне и един
Вие комунистите-русороби ВИНАГИ ще си останете национални предатели. Само вие се радвате и празнувате, че чужда държава ни е пробвала🤬
Вземете си и по едно османско знаме, за да завършите образа 😤
17:51 11.03.2023
124 Този коментар е премахнат от модератор.
125 Мнение
18:09 11.03.2023
126 Айдеее
До коментар #124 от "Лъжеца кирил петков":
Паметникът няма да се руши, а ще се премести, например в гробищния парк или в двора на руското консулство!Коментиран от #127, #128
18:10 11.03.2023
127 Този коментар е премахнат от модератор.
128 Умен по цялата глава
До коментар #126 от "Айдеее":
Не е руско Консулство,а Руско посолство и то заема площ колкото цял жилищен квартал в София,така че място за паметника на руския Окупатор там има много...Обаче този паметник е издигнат от благодарните български Комунисти с парите на Държавата,разбира се,т.е. с парите на Окупираните...Така,че толкова кубика Витошки гранит ще бъде от голяма полза за българския Бизнес ако се разцепи на гранитни изделия по цеховете.18:30 11.03.2023
129 Мнение
До коментар #121 от "Българка":
Не може да го членуваш.А и отделно никога не се е казвал така.Също така не са ни окупирали.Разгледай снимките и филмите от архивите ако не вярваш.Хората са ги посрещнали с радост.Това,че комунизмът се е оказал просто една идея,която е неосъществима не означава,че трябва да се отрича,че хората тогава са вярвали в него.Отричането ще доведе до неговото завръщане.
22:47 11.03.2023
130 Този коментар е премахнат от модератор.
131 Анонимен
00:46 13.03.2023
132 ИНЖ
10:12 16.03.2023
133 Истината
13:38 13.04.2023
134 Този коментар е премахнат от модератор.
135 Този коментар е премахнат от модератор.