27 Октомври, 2023 18:36 2 146 85

Заместник-държавният секретар на САЩ идва в България

  • сащ-
  • заместник-държавен секретар

Елизабет (Лиз) Алън ще се срещне с Мария Габриел, вицепремиер и министър на външните работи на Република България

Заместник-държавният секретар на САЩ идва в България - 1

Заместник-държавният секретар по публична дипломация и обществени въпроси Елизабет (Лиз) Алън ще посети Норвегия, България и Чехия от 27 октомври до 3 ноември 2023 г. с цел задълбочаване на трансатлантическото сътрудничество по общи приоритети – включително подкрепата на САЩ за Украйна по време на руската военна агресия, сигурността в Черноморския регион и в Арктика и противодействието на дезинформацията.

По време на посещението си в София заместник-държавният секретар Алън ще се срещне с Мария Габриел, вицепремиер и министър на външните работи на Република България, за да обсъдят взаимното партньорство за противодействие на манипулирането на информация и по-широките усилия за укрепване на нашите двустранни връзки в годината, в която отбелязваме 120 години на дипломатически отношения между САЩ и България.

Докато е в София, тя ще даде начало на финансиран от правителството на САЩ проект на стойност близо 900 000 долара, съвместно с Института „Пойнтър“, за подобряване на медийната грамотност. За да демонстрира подкрепа за България като съюзник на НАТО и солидарност с Украйна, тя ще пътува до град Варна, където ще обсъди с българското военноморско ръководство въпроси, отнасящи се до сигурността в Черно море. Също така тя ще посети подкрепян от САЩ център, който подпомага разселени украински бежанци.


Поставете оценка:
Оценка 1.8 от 38 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Последния Софиянец

    81 7 Отговор
    Ще ни иска още пари за Украйна.

    Коментиран от #5, #70

  • 2 ИСТИНСКИЯ ГРАД КОЗЛОДУЙ

    62 5 Отговор
    Мислят За Украйна а Не и За Бг Народ
  • 3 Къв ще го дири тук ?

    71 5 Отговор
    Няма ли си друга работа.

    Коментиран от #37

  • 4 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 5 ИСТИНСКИЯ ГРАД КОЗЛОДУЙ

    41 3 Отговор

    До коментар #1 от "Последния Софиянец":

    Моля Та Това Сие Наглост и Рекето Изнудване
  • 6 Българин

    61 5 Отговор
    Горките козяци, ша умрат от щастие. Стопанина им иде да ги нарита
  • 7 Гориил

    57 3 Отговор
    Такива посещения понякога са придружени от раздаване на пари или дребни пазарни облаги в замяна на политически отстъпки.
  • 8 Мдаааа

    60 5 Отговор
    Поредната обиколка на сатанистите за промиване на мозъка!
  • 9 Майко мила, майко мила

    70 5 Отговор
    С 900 000 долара, щели да ни подобряват медийната грамотност....... Я чиба цензури долни....

    Коментиран от #22, #36, #77

  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 12 противодействието на дезинформацията

    26 2 Отговор
    хахахаха......
  • 13 ха ха

    56 2 Отговор
    Докато е в София, тя ще даде начало на финансиран от правителството на САЩ проект на стойност близо 900 000 долара, съвместно с Института „Пойнтър“, за подобряване на медийната грамотност. За да демонстрира подкрепа за България като съюзник на НАТО / ще обещава плащания за козяшките тролове
  • 14 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 15 сащисан кравар

    48 5 Отговор
    Нвкоя окупационна американска база, ще да договорят и разбира се трябва да препотвърдят с плонж, че служат вярно на Господаря Бай Дън и демонокрацията!
  • 16 ТИТИ

    52 2 Отговор
    ПО КОЯ ПОКАНА ИДВА?

    Коментиран от #69

  • 17 Гробар

    45 3 Отговор
    Да не се допуска без да си е извадила виза!
  • 18 ИСТИНСКИЯ ГРАД КОЗЛОДУЙ

    22 3 Отговор
    Извинете Та в Сащ Фбр Не Можаха Да Заловят Дори убицът от Мейн Сащ госпожа Алън Нагли Сте Моля
  • 19 Боко и Киро

    46 3 Отговор
    ше се изтрепат да и ближат газа. Ше се сецнат у кръста от плонжове съдраните подлоги.
  • 20 Коя точно дезинформация

    38 4 Отговор
    Ще борите бре ? Ние почнахме вече даже и американски медии да цензурираме. Нищо от 2200 протеста в САЩ в защита на палестинците даже не отразихме.
  • 21 Никой не я е канил !

    34 5 Отговор
    Къде е тръгнала така
  • 22 Гориил

    29 1 Отговор

    До коментар #9 от "Майко мила, майко мила":

    Тази жена вероятно ще донесе няколко студентски стипендии, а най-лоялните политици дузина стажове в Маями (има отлични условия за живот, вкусна храна и първокласни забавления ).

    Коментиран от #27, #42

  • 23 Град Симитли

    24 1 Отговор
    Мирчо Шопарчето и е докладвал, че има 100 000 цеви ловни чифтета и тя идва да стисне.... там. академик Николаки да ги даде на Украйна
  • 24 Ъхъъъъ

    32 1 Отговор
    Също така тя ще посети подкрепян от САЩ център, който подпомага разселени украински бежанци..... Да си ги товари на самолета и да изчезва
  • 25 Потрес

    33 2 Отговор
    Третроразредни чиновници пристигат да ритат роболепни колониални канчета!
  • 26 Бонговец

    19 1 Отговор
    Носи армаган Стр а пон за мишето лице. Той за това му изтъня още повече гласчето.Ще му го пробва лично.
  • 27 И какво трябва

    2 0 Отговор

    До коментар #22 от "Гориил":

    Да значи това ?

    Коментиран от #30

  • 28 В шок и ужас са

    30 2 Отговор
    Атлантизма губи подкрепа в страната с минути.... Да не говорим въобще че авторитета на САЩ го няма. ......
  • 29 ФЕЙК

    28 1 Отговор
    Сега ще има бой с черпака по тиквите, кратуните, канчетата и манерките на нашите "политици" ! Следва 2 американски блока в Козлодуй, предварително платени, 200 "Страйкъра" /секънд хенд/ - предварително платени, Нефтохим- собственост на американска компания - НИКОГА ПЛАТЕН и т.н.
  • 30 Гориил

    20 1 Отговор

    До коментар #27 от "И какво трябва":

    Това означава, че конкуренцията между кандидатите ще се засили в навечерието на вота.Ще чуете удивителна комбинация от унижение и ласкателство.
  • 31 Да я посрещнем подобаващо

    27 1 Отговор
    С мощни протести. Ама тя пак ще се промъкне тайно като терорист, както винаги го правят впрочем
  • 32 за отмяна на сащ визите

    10 0 Отговор
    Заместник-държавният секретар на САЩ идва в България
  • 33 ЗА КИРО, КОКОРО И ТУЛУ ПО

    13 0 Отговор
    ДА ви НАБИВА КАНЧЕТАТА ЛИ............?
  • 34 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 35 Сатана Z

    20 1 Отговор
    От Метрополията идват да набият канчетата на сглобката и,а и по всичко изглежда,че ще купуваме самолетоносач на следващата поръчка.
  • 36 Никакви 900 000 долара,

    19 1 Отговор

    До коментар #9 от "Майко мила, майко мила":

    За Атлантическа нацистка пропаганда не могат да им помогнат. Просто е жалко и смехотворно.
  • 37 Какъвто

    3 0 Отговор

    До коментар #3 от "Къв ще го дири тук ?":

    И да е...
  • 38 Боклук

    19 1 Отговор
    Краварката от левия ъгъл ще се срещне с говорителката на ПП (Премиера Пеевски) Мара Габриелова
  • 39 Атлантизма си отива

    18 1 Отговор
    Спете спокойно деца
  • 40 шишо

    24 1 Отговор
    каква работа има в България тази терористка по време на избори !!!!
  • 41 Не ви искаме бре

    24 1 Отговор
    Не го ли разбрахте ? Нито Вас нито НАТО
  • 42 Сатана Z

    17 1 Отговор

    До коментар #22 от "Гориил":

    Колега, неслучайно в САЩ наричат Маями :" Портите на ада" поради големия брой пенсионери заделили се в този град преди да отпътуват(departed). Тази змия не носи стипендии ,а билети за отвъдното.
  • 43 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 44 козяшките тролове, пари ви носят

    19 0 Отговор
    Ще ви плащат за 900 000 тъпни
  • 45 Ще правят

    9 0 Отговор
    лесбо парти. Нъл туй модерно сеги
  • 46 Джон

    15 0 Отговор
    Ще ни продават Крави и още самолети на Снимки!!!😂😂Да им ЕбаМайката Телешка.
  • 47 Абе не е ли престъпление

    17 0 Отговор
    Да носиш и раздаваш подкупи ?

    Коментиран от #55

  • 48 КГБ

    4 4 Отговор
    Ще дойде, няма как да не дойде.В обозримо бъдеще и Президента на САЩ ще дойде! РБългария има ключова роля в НАТО. Измести Турция, която най вероятно след време ще напусне блока.

    Коментиран от #67

  • 49 Голяма тъпня

    14 0 Отговор
    Носила била "близо" 900 000 долара за цензура и тук трябва в дива радост да сме ......
  • 50 И защо

    10 0 Отговор
    Заместник ще ни пращат ? Не може ли поне един секретар да е?
  • 51 Дам

    4 7 Отговор
    Ужас, бабите от квартала ще получат сърцетуп. Лошите хамериканци ни завладяха!!!
  • 52 Разселен

    13 1 Отговор
    Искам да съм разселен украински бежанец. Бях на семинар в началото на октомври на Златните за няколко дни. Навсякъде се чува само руска реч, но това НЕ са руснаци. Хотел 4 звезди на ол-инклузив. По-заможните, които все пак плащат по нещо в хотел "Адмирал" 5 звезди.
  • 53 Ясноооо.....

    10 0 Отговор
    противодействие на "манипулирането" на информация..... Вече и срещу "манипулирането".....брейййй
  • 54 Емигрант

    1 9 Отговор
    Козяк ще получат 900 000 долара, а Копейките колко ще получат? И двата вида предатели трябва да са добре нахранени, за да могат по-лесно и бързо да продадат простия ни народ.
  • 55 За САЩ

    4 0 Отговор

    До коментар #47 от "Абе не е ли престъпление":

    НЕ Е....
  • 56 Касапин

    20 1 Отговор
    ЩО НЕ ИДЕ В УНГАРИЯ ИЛИ СЛОВАКИЯ АМ ЧИ ЩОТО ЩЕ Я ИЗГОНЯТ А ТУКА ИДВА ДА НАРИТА НЕСКОПОСАНИТЕ СИ СЛУГИ И ДА ИМ ПОКАЖЕ ЧЕ АМЕРИКАНСКИТЕ ПОМОЩИ МОГАТ ДА СМЕНЯТ ПОЛУЧАТЕЛЯ
    КИРЧОКОКОРЧОВЦИТЕ ЩЕ ТРЯБВА ДА ПОИЗКРИВЯТ ГРЪБЧЕТА И НЕ ЗНАМ КАК ЩЕ ОБЯСНЯВАТ ПРОВАЛИТЕ СИ
  • 57 РЕАЛИСТ

    19 0 Отговор
    Мани мани. Не ни чака нищо добро.
  • 58 Ам чи

    15 0 Отговор
    ИДВА ДА РАЗГЛЕДА МАШИНИТЕ ЗА ГЛАСУВАНЕ ДА НЕ БИ МЕСТНИТЕ МИСИРИ ДА СА ОБЪРКАЛИ ПАК НЕЩО
  • 59 Преди беше

    16 0 Отговор
    Борба с "дезинформацията и фалшивите новини" а сега е противодействие на "манипулирането" ...... Разбирайте хора цензура на всичко което не ни харесва. Дефиниране и дефиниция на "манипулиране" просто няма ! Това е позорно и гнусно и едва ли нашата Кретинел има представа за какво иде реч !!!!!!!!!!
  • 60 Ха-ха-ха

    14 0 Отговор
    Ами откъдето и да го погледнеш американска колония сме си.
  • 61 Подлите кравари

    12 1 Отговор
    Искат и кравата Сивушка даже да ни откраднат
  • 62 още един паметник им открийте

    16 0 Отговор
    "120 години на дипломатически отношения между САЩ и България."


    Да , помним или поне сме чели за "високите дипломатични отношения" 1944-45г и бомбардировките на София с около 3 500 загинали и огромен брой разрушени сгради .......
  • 63 Борба с дезинформацията

    10 1 Отговор
    Гаргамел само смърфове и гремлини влачи тука.
  • 64 Поредната проста краварка ще нагледа

    16 1 Отговор
    Слугите си марионетки тук
  • 65 Бойкот на алчния сайт О.Л.Х.

    11 0 Отговор
    Хайде, нЕма нужда, да си стои в краварника...
  • 66 дядото

    10 0 Отговор
    ТАКА ЛИ.А КАКВА БЕШЕ ТАЯ И ЧИ ГО ТЪРСИ В БЪЛГАРИЯ.
  • 67 от бостана

    8 1 Отговор

    До коментар #48 от "КГБ":

    Ти остви това ,че Турция( защото сме я изместили ) може да напусне Нато ами заради нас може и САЩ да напуснат Нато и остава ние да носим цялото Нато на гърба си . Въобще ние сме "сериозен" фактор В НАТЮТЮ
  • 68 Чиба бесни кучета на войната !

    9 1 Отговор
    Чиба.
  • 69 Естествен Интелект

    5 2 Отговор

    До коментар #16 от "ТИТИ":

    Откога началника иска покана?
  • 70 #идиоти вън

    5 0 Отговор

    До коментар #1 от "Последния Софиянец":

    Абе то пари да е, ама ние нямаме, но на украинците им свършиха така наречената жива сила(хората ги нямат за нищо), та се притеснявам, че им трябват човешки ресурс(хора).
  • 71 Начо

    7 0 Отговор
    Ще решава изборите
  • 72 ДЕДО ВИ ЛИБЕН

    6 0 Отговор
    Ще посети колонията те от тия га се освободите ми се обадете умиране има свобода не помнете
  • 73 Сух

    2 0 Отговор
    Да не би да ни подготвят за пушечно месо?
  • 74 Здрасти

    3 0 Отговор
    Тъз само в пърдюхата.
  • 75 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 76 бай Иван

    3 0 Отговор
    Абе кажете и на женицата да не идва. Нашите ще и отидат на крака, ако чак пък толкова трябва . Даже може ако има нещо да им нареди по телефона чрез Галка от посолството.
  • 77 Киро Маймуна

    2 0 Отговор

    До коментар #9 от "Майко мила, майко мила":

    Аре сега, на Фатки ще подарят нов филтър базиран на ИИ за да спира поне 75% от коментарите. Кво ревеш?
  • 78 ще раздава

    1 0 Отговор
    обещания за безплатни визи в Краваристан !
  • 79 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 80 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 81 Ццц

    0 0 Отговор
    Идват да инвестират в унищожаването на българите ,изгонете америка ските изтоди.
  • 82 Също така тя ще посети подкрепян от САЩ

    0 0 Отговор
    център, който подпомага разселени украински бежанци - НАЦИСТИ !
  • 83 ЧИБА НА ТАЯ ВОЕННОПРАСТЪПНИЦА !

    1 0 Отговор
    КРАКЪТ И ДА НЕ СТЪПВА ТЪДЯВА !
  • 84 ОБЕДНЕН УРАН СЕ СИПЕ НАД УКРАЙНА

    1 0 Отговор
    ТАКА САЩ ПОДПОМАГА УКРАЙНА ДА ПОБЕДИ РУСИЯ !
  • 85 Министрите от кабинета „Денков-Габриел"

    0 0 Отговор
    одобриха закупуването на бойни машини „Страйкър". СЕГА САЩ ПРАЩАТ ТАЯ ПРЪДЛА ДА НИ ПРОДАДЕ НЕЩО ДРУТО ЗА 2 - 3 МИЛИАРДА !
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове