17 Януари, 2024 05:48 2 089 50

Асен Василев: От самото начало България силно подкрепя и ще продължи да подкрепя Киев

  • асен василев-
  • министър-
  • финанси-
  • украйна

Финансовият министър участва в първото за годината редовно заседание на Съвета на ЕС по икономически и финансови въпроси (ЕКОФИН), което се състоя в Брюксел

Асен Василев: От самото начало България силно подкрепя и ще продължи да подкрепя Киев - 1
Снимка: БГНЕС

Ситуацията в Украйна става критична, поради което ЕС трябва да действа бързо. От самото начало България силно подкрепя и ще продължи да подкрепя Украйна.

Това заяви министърът на финансите Асен Василев, цитиран от NOVA.

Той участва в първото за годината редовно заседание на Съвета на ЕС по икономически и финансови въпроси (ЕКОФИН), което се състоя в Брюксел.

Василев изрази съжаление, че през декември 2023 г. не беше постигнато споразумение по Механизма за Украйна, както и надежда, че това ще стане в началото на февруари. Според министъра ЕС не може да си позволи подкрепата за Украйна да се обвързва с вътрешни или други проблеми на Съюза.

В заключение, министърът призова за ускоряване на работата по намирането на решения за използване на приходите от замразените и обездвижени руски активи. Всички решения, свързани с използването на тези активи, трябва да бъдат в строго съответствие с международното право.

В Брюксел Европейската комисия представи актуална информация относно икономическата и бюджетна ситуация в Украйна. Министрите обсъдиха финансовата подкрепа на ЕС за Украйна и напредъка в работата по използването на замразените и обездвижени руски активи.

Министрите предоставиха насоки за по-нататъшна работа с оглед срещата на финансовите министри и управителите на централните банки от Г-20, която ще се проведе на 26-29 февруари 2024 г., в Сао Пауло, Бразилия. Съветът упълномощи Икономическия и финансов комитет да финализира мандата на ЕС за тази среща.


Поставете оценка:
Оценка 1.5 от 33 гласа.



Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 да де

    88 3 Отговор
    Хехе и педа.лчо Василев стана върл атлантик.
  • 2 Факти

    80 5 Отговор
    Окраина е Русия !
  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 И това е грешката на България

    98 5 Отговор
    с вас продажници, да обслужвате интересите САЩ и да подкрепя фашисткият режим на Киев, който затрива Европа!
  • 5 пешо

    84 4 Отговор
    краварски боклук
  • 6 Редник

    94 2 Отговор
    Теб Кокорчо трябва да те пратим на фронта, та наистина да подкрепиш Украйна, а не да въртиш дупе насам натам.
  • 7 Дайте да дадем

    86 2 Отговор
    Не ве, не "България подкрепя Киев", а една малка група продажни мастии в софето подкрепят зеления клоун. Когато наистина успеят да ни вкарат във война, тогава ще видим кой какво подкрепя.
  • 8 Всъщност,

    82 3 Отговор
    Атлантисткото правителство на България подкрепя Украйна, не България на българите. Това правителство е на власт чрез манипулативни избори, ръководени от Посолствата, когато ПП и Герб театрално водеха привидна борба помежду си. Напълно очаквано е никога повече атлантистите да не спечелят такова мнозинство в Парламента
  • 9 Асен Василев. БЪЛГАРОМРАЗЕЦ

    80 2 Отговор
    Чужд шпионин, на хранилка на Чужди посолства и Служби!! Работи и мисли за България не за Украйна, тука е България, стига с тоя слугинаж! Не ни интересува Украйна!! Погледни Цени на храни и лекарства, Инфлацията, всичко нагоре расте!! Ти Българин ли си??
  • 10 Още 2 служби

    58 2 Отговор
    ще имат достъп до банковите ви сметки. Предложени промени БНБ от ПП, ДБ, СДС, ГЕРБ, ДПС, вероятно и с подкрепата БСП. Какво е чувството да знаеш, че нямаш права, и всеки почуствал се погледнат накрива с власт, може да зяпа в личният ни живот без данни за престъпление и съдебна заповед. Фитлер не е мечтал за подобна Диктатура. Ако тези индивиди останат на власт, България след 20 г. няма да съществува. Вече премахнаха границите, държава без граници е територия. Наред е премахването на Шипка, Аз съм българче, химн, лев, знаме, с Конституцията вече се изгавриха, реално нямаме такава. Ще бъдат унищожени всички атрибути всички атрибути на националната държава, следва И. Православие.. Народът ще се усети, когато допълнителните им сиви доходи, с които сега връзват 2-та края свършат, всичко ще се следи от ЕЦБ. Страшно е!
  • 11 Боруна Лом

    54 1 Отговор
    ЗАМИНАВАЙТЕ И ВИЕ!А ТУК ХОРАТА, КАПАЧКИ СЪБИРАТ И БЕДСТВАТ ПО ГУРГОНИТЕ!
  • 12 ууу3

    61 3 Отговор
    ПЕ ДЕ РАСТ !!!
  • 13 Учуден

    67 3 Отговор
    Гнусен мазен предател!!
  • 14 дядото

    64 3 Отговор
    отказвам к е л е ш като теб да говори от името на българите,а да правиш изказвания от името на българия е скандално
  • 15 Асан Кокорчев

    62 3 Отговор
    Асан Кокорчев "оправи" България и сега тръгна международното положение да оправя. Кокорчо като толкова иска да помага на окрайнътъ, да отиват с Тагаренко в окраинските окопи
  • 16 Коментар

    56 1 Отговор
    Още плащаме 5-звездни хотели без да сме стъпвали в тях заради безумията на Кирчо и Кокорчо...
  • 17 Гай Турий

    62 1 Отговор
    Кокорчо, веднага организирай един взвод начело с теб и бегом към Донбас. Аз не съм те упълномощавал да ме вкарваш в твоята подкрепа за братския ти либерал-джендърски наркозависим жидобандеровски режим в Киев. Скоро твоята подкрепа ще отпадне от необходимост и тогава какви лозунги и стимули ще имаш, освен остен?! Нормално мислещите българи не даваме нито стотинка за тая неофашистка хунта.
  • 18 Ташо

    22 2 Отговор
    Ихние те подкпепяме узат.
  • 19 Някой

    40 2 Отговор
    А лично Асен Василев дари ли поне една заплата в полза на тази подкрепа?
  • 20 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 21 Пакистанец

    38 1 Отговор
    Педер@стк@ му работа.
  • 22 Шопо

    28 1 Отговор
    Оно, като ни подпрат руснаците само на подкрепителе че станеме.
  • 23 Остап Бендер

    35 1 Отговор
    Господин Кокорчо, не ни набутвайте между шамарите, ако обичате.
  • 24 Хаберий

    41 1 Отговор
    За разлика от наш Асан, който не е славян, словашкият депутат Мирослав Радаковски по време на дебат на пленарно заседание на Европейския парламент в Страсбург вчера заяви:
    „Ако не спрете да доставяте на Украйна оръжия и да убивате славяни, ние, славяните, ще се обединим като братя – и вярвам, че ще се обединим – и ще изравним Западна Европа със земята. Сигурен съм, че никой тук не иска това. Украинският конфликт е "Това е проблем на САЩ, това са техни интереси. ЕС ще стане васал на САЩ. Трябва да започнем мирни преговори без участието на Америка. Трябва да спрем това убийство."
  • 25 КОЙ ГИ ИЗБИРА ТАКИВА ЦЪФРВУЛИ ЗА..??????

    28 0 Отговор
    ЛИЦЕТО А ВАСИЛЕВ ПРЕСЛЕДВАНО ОТ ПРОКУРАТУРАТА ЗА КОРУПЦИЯ И ОСЪДЕНО ЗА КЛЕВЕТА, ДАВА СЪВЕТИ В ЕВКОМИСИЯ. МНОГО АВТОРИТНО ЗА ИНСТИТУЦИЯТА , ДАЖЕ ПРЕСТИЖНО , ОЩЕ ПО-ПРЕСТИЖНО Е ОГЪЗВАНЕТО.
    А БГ НЕ ПОДКИРЕПЯ , ПРЕДАЛСКИТЕ ЛАКЕИ ПОДКРЕПЯТ УК.
    БГ Е НА СПРАВЕДЛИВАТА СТРАНА И ТОВА НЕЕ УК.
  • 26 Баш софиянец

    32 1 Отговор
    България НЕ подкрепя Киев. Правителството го подкрепя. Тоя не спира да лъже и мами на всички страни.
  • 27 М3 голд

    32 1 Отговор
    Така ли? Една шепа чужди лакеи и агенти подкрепяте фашисткото ръководство на Окраина. Искаме мир, усмивки, пестене на нашите пари, да се спре подготовката на война с Русия, да се слуша суверена, ДА СЕ СПРАТ КРАЖБИТЕ!
  • 28 Хоризонт

    27 1 Отговор
    Стига с тоя Киев. Оправете си вашата къща.
  • 29 Ъ?!!!

    21 1 Отговор
    Кой ти е дал правото да се изцепваш от името на народа? Нелегитимните мошеници съвсем се самозабравиха. Ще има крокодилски сълзи и наивни оправдания пред съда.
  • 30 осъзнал се

    19 0 Отговор
    хасенчо кажи на твойте приятели хамериканците да пратят в украйна батман и капитан планета ха ха
  • 31 Котьо Котев

    21 0 Отговор
    Какъв Киев? Ти си финансов министър. Каква работа имаш ти с Киев?
    Защо бъркаш със спинозните си ръчички там, където не ти е работата?
  • 32 Студопор

    22 0 Отговор
    На никой не му пука за Киев, освен на сглобката, защото са взели пари за това.
  • 33 Реалист

    15 0 Отговор
    Шарлатанина измамник Асан Василев подкрепя заедно с ЛБГТИ НПО ППДБ и ГЕРБ.
  • 34 Българин 🇧🇬

    16 0 Отговор
    Българите не подкрепяме окраинските фашисти, а само грозните пееер@ссттттт от НПО вкл шайката престъпници на посолството
  • 35 Значи, подкрепяш Русия!

    11 0 Отговор
    Защото, Украйна е Русия!
  • 36 Пенсионер

    11 0 Отговор
    Хубаво, но дано трябваше да вземаш от хазната Коледната добавка на пенсионерите в размер 120 000 000 лева и даде на Киев? Сигурен към, ве така ще направиш и с Великденската добавка. Омразата ти към пенсионерите е голяма. За теб те не са хора.

    Коментиран от #37, #48

  • 37 Пенсионер

    6 0 Отговор

    До коментар #36 от "Пенсионер":

    Поправка: Защо трябваше....
  • 38 А..........

    7 1 Отговор
    А кога ще започне да подкрепя Българите в собствената им Страна?
  • 39 Нескопосан

    7 0 Отговор
    Нескопосан Мошеник!
  • 40 капиш

    8 0 Отговор
    всичко има начало и край - гнидо продажна
  • 41 фбр

    8 0 Отговор
    Този освен , че е крадец , мека китка, е и пълен кретен !
  • 42 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 43 Кадир

    8 0 Отговор
    Боклук мръсен!
  • 44 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 45 Май ка ти да е, ба

    8 0 Отговор
    що говориш от името на България, пен-д,ел? Говори от името на посолството което ви назначи, Асенке.
  • 46 Българин

    4 0 Отговор
    Подкрепяйки украйна ,подкрепяме и този джендар
  • 47 Читател

    1 0 Отговор
    От самото начало не подкрепям Украйна защото не ме интересува, не ходя в ПОСОЛСТВОТО да получавам заповеди и не съм на хранилка при Сорос, а съм Българин за разлика от тоя Харвардския идиот и родотстъпник Кокорчо.
  • 48 Не бе

    1 0 Отговор

    До коментар #36 от "Пенсионер":

    Така му заповядват от ПОСОЛСТВОТО и той послушния фашист кво да прай.
  • 49 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 50 Този коментар е премахнат от модератор.

Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове