Лидерът на "Атака" Волен Сидеров излезе от сградата на Столичното следствие, където прекара около половин час. Пред журналисти той заяви, че си запазва правото да даде показания, след като бъдат разпитани другите четирима от "Атака", които не били разпитвани за инцидента на летище Варна. На Сидеров са повдигнати обвинения за хулиганска проява и нанасяне на лека телесна повреда за инцидента на Летиеще Варна.
След като излезе от сградата на столичното следствие, Сидеров съобщи пред журналисти, че няма забрана да напуска страната. Наложена му е мярка за неотклонение подписка. Сидеров каза, че си запазва правото да даде показания, след като бъдат изслушани четиримата представители на „Атака” Калина Балабанова, Николай Александров, Димитър Димов и Иван Димитров, а те ще бъдат разпитани в петък. Той отново припомни, че има теч на информация от следствието.
"Беше ми лепнато петно, а това се прави с политическа подбуда, защото целта е влияние върху хората, които гласуват за мен, да се отдръпнат", коментира Сидеров, но уточни, че това не работи, защото подобен отлив явно не се случва.
По-рано през деня десетина депутати от "Атака" начело със зам.-председателя на партията Десислав Чуколов се събраха пред Столичното следствие, за да подкрепят лидера си Волен Сидеров, на когото се очаква днес да бъдат официално повдигнати обвинения за хулигантство и побой над полицай. Самият той преди да влезе в сградата заедно със съпартийците си, нарече обвинението "странно" заради факта, че въпросният инцидент на Летище Варна е от 6 януари, на 22 януари се е отказал от имунитета си, а до момента не е бил търсен за никакви процесуално-следствени действия. Призовката получил едва наскоро.
„Настоявам, колкото може по-бързо да се стигне до съдебно дело, да се изяснят нещата и да се разбере, че това, за което бях медийно обвинен, е една раздувка, скалъпена история и това ще стане ясно на съдебното дело“, категоричен бе Сидеров.
„Има теч от следствието и много от журналистите вече знаеха, че ще бъда обвинен, а това не е редно“, посочи Сидеров. „Не би трябвало информация да излиза от следствието; не би трябвало също така да излизат показания. Но ние прочетохме показанията на стюардесата на самолета, които ги нямаше в Народното събрание, така че не би могъл депутат да ги изнесе. Това е изключително нередно и смятам, че трябва да бъде разследвано“, каза Сидеров, като уточни, че четирима негови съпартийци - свидетели на случая, все още не са разпитани и до днес не се знаеше дали ще бъдат. Той обяви още, че вече предварително е осъден от медиите.
За показанията във Варна лидерът на „Атака“ каза, че са взети неправомерно в нарушения с наказателно-процесуалния кодекс, тъй като свидетелите по лица с имунитет трябва да бъдат разпитани от следовател, а те са бли разпитани от полицай, т.е. нямат юридическа стойност.
Лидерът на националистите продължава да твърди, че опонентите му са провокирали скандала, както и че полицаят Кирил Колев го е ударил, а не обратното. „Неговите лъжесвидетелства са смехотворни, един 120 - 130 кг юнак, трениращ бойни изкуства, а аз, който съм 70 кг с дрехите, съм го ударил и той е залитнал... От една страна, е ласкателство за моята сила, но от друга е недостоверно. Много лоша и порочна практика е полицаи да лъжат, това ще остане на съвестта му, защо го е направил, ще стане ясно кой го е подбудил, кой го е накарал, защото се е съгласувал с някакви началници”, посочи Сидеров, цитиран от "Фокус".
Любопитна подробност ще бъде кой ще защитава правата на Волен Сидеров. Досега на предишно негово дело това правеше Явор Нотев, който тогава беше само адвокат, но вече е депутат от "Атака", припомни БНР. Твърди се, че един от колегите на Сидеров в парламента Петър Петров ще бъде заедно с него по време на разпита. Вероятно мярката за неотклонение ще е подписка.
Неофициално обаче под въпрос е дали ще има забрана за напускане на страната, каквато мярка беше приложена по отношение на Цветан Цветанов.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Монго
13:29 12.03.2014