12 Януари, 2015 14:42 5 701 2

С 25% скочиха цените на новите жилища в Москва

  • жилища-
  • ново строителство-
  • москва

С 24.90% по-скъпо са се продавали апартаментите ново строителство в един от световните мегаполиси – Москва, през 2014 г. в сравнение с година по-рано. Така средната цена на квадратен метър към момента достигна 1417 EUR/кв.м. Високата покупателна активност през първото и четвъртото тримесечие на изминалата година са сред основните причини за поскъпването, смятат анализатори. Влияние също така са оказали и фактори като рязкото поевтиняване на рублата и повишаването на лихвите по ипотечните кредити.

Най-високите цени са били регистрирани в Новомосковски окръг – 1610 EUR/кв.м., или с 32.98% повече в сравнение с година по-рано. На Троцки поскъпването е било най-малко – 2.5%, като сделки се извършват на цени от 890 EUR/кв.м.

Високото търсене съкрати с 18.5% предлагането на нови апартаменти през 2014-а. Друга причина е, че в експлоатация през изминалите 12 месеца са пуснати едва три нови обекта, докато през 2013-а техният брой е бил седем. Очакванията са през тази година да започне строителството на близо 2 млн. кв.м. жилищни площи. „До голяма степен причината за малкия брой реализирани проекти е в липсата на устройствен план, където трябва да бъде посочена концепцията за развитие на новоприсъединените територии, изграждането на нови и ремонта на съществуващата инфраструктура”, коментират брокери.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Иракли Иракли

    0 0 Отговор
    Защо някои търговци заблуждават собственици на недвижими имоти,че след едно козметично ремонтче на имота,цената се вдига
    двойно,тройно!....................то си има данъчна оценка/ЗА НЕЗНАЕЩИ/
    и други показателни неща!