Над 110 000 руски граждани притежават имоти на българското крайбрежие. При средна цена на апартамент от 50 000 EUR, общата сума на вложенията е над 5 млрд. EUR по последни данни. В нито една друга сфера на икономиката на България не е инвестирана толкова крупна сума.
„Може да се каже, че руските граждани са единствените чуждестранни клиенти на пазара на недвижими имоти след началото на кризата. През последните години реално сделки се сключват само с тях. Останалите чужденци почти напуснаха пазара” споделят брокери.
Руснаците купуват основно с цел отдих. Ползват имотите основно през лятото. През останалите месеци за апартаментите им се грижат специализирани компании. Управлението на имоти набира скорост и към момента там работят над 5000 души.
През първите осем месеца на тази година половин милион руски граждани са посетили България, което е с 36% повече в сравнение със същия период на миналата година.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 --------
17:56 25.09.2012
2 varna
разбирасе с политици като стефан станболов, иван костов и бойко-дянков, по скоро ще ни затрият от колкото да позволят на руските капитали да влязат в бг, дано поне не закачат обикновения руснак да си влага парите в скапаните ни имоти, че без тях имотния ни пазар ще е пълна тргедия.
Коментиран от #4
23:30 25.09.2012
3 weiss
14:56 26.09.2012
4 полисмен
До коментар #2 от "varna":
Много ви се иска на вас варненци, града ви да прилича на западните или турски курорти, но защо позволихте да се презастрои краибрежието и си продадохте земите .Отвори албанския сайт за техните курорти и ще разбереш защо никога тука нчма да идват западняци, а купуват руснаците, защото тука е най евтино и няма езикова бариера пък и ние сме добронамерени кум тях20:52 26.09.2012
5 Тип-топ
варна морето сините вълни-за пари става дума за пари
17:27 27.09.2012