20 Декември, 2004 00:00 217 0

До 3 януари МЕЕР приема становища за АЕЦ „Белене”

  • проекта
Писмените становища по предложението за изграждане на ядрена централа на площадката в Белене се приемат до 3 януари. Само едно посещение е направено в залата с материалите за "АЕЦ Белене" досега, съобщиха от Министерството на енергетиката и енергийните ресурси (МЕЕР) вчера. В оставащите 8 работни дни всички, които проявяват интерес, могат да отидат в министрството да се запознаят с предварителната документация по проекта.

На 7 януари ще се проведе обществено обсъждане дали да се изгражда атомна централа в Белене. Освен част от екоорганизациите съпротива срещу проекта се очаква от някои среди, свързани с термичните централи, въглищното и лобито на възобновяемите енергийни източници.

Ако правителството приеме искането на ЕНЕЛ и Мицуи да построят нови два блока от близо 700 мВт на площадката в ТЕЦ "Марица-изток 3" и уверението на AES от края на миналата седмица, че ще изпълни проекта за нова заместваща мощност в ТЕЦ "Марица-изток 1" със същата мощност, може да отложи проекта "Белене" с няколко години, твърдят наблюдатели.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА