7 Март, 2018 19:39 4 908 10

Чиновничка прибрала 0,5 млн. от нагласени търгове за стари коли на парламента

  • десислава алексиева - русинова-
  • автомобилно обслужване и гаражи-
  • автомобили

Десислава Алексиева - Русинова е обвинена в незаконна облага на стойност от 480 000 лева

Чиновничка прибрала 0,5 млн. от нагласени търгове за стари коли на парламента - 1

Бивш експерт в дирекция "Автомобилно обслужване и гаражи" в парламента е обвинен за около 480 хил. лева. Обвинението е внесено от Софийска районна прокуратура.

За времето от март 2011 г. до 04.03.2013 г. Десислава Алексиева - Русинова е била "държавен експерт" в Дирекция "Автомобилно обслужване и гаражи" в Народното събрание на Република България.

Русинова нямала правомощия за провеждането на търгове за продажба на употребявани автомобили - държавна собственост, зачислени към автопарка на парламента. Подобни коли били дарявани на държавни органи и учреждения след отпадане на необходимостта от употребата им по предназначение и провеждане на нарочна процедура.

Въпреки това Десислава Алексиева-Русинова решила да набави за себе си облага по неправомерен начин, възползвайки се от служебното си положение. Тя използвала това, че гражданите П., Р., Ж. и Т. не познавали реда за придобиване на движими вещи, държавна собственост.

На различни дати в периода март 2011 г.-септември 2012 г., обвиняемата се свързала с посочените по-горе лица и представяйки се като служител на Парламента им предложила съдействие за участие в търгове за продажба на автомобили - държавна собственост.

За целта тя изисквала и респективно получавала от пострадалите лицаразлични парични суми - в общ размер 480 235 лева.

Пострадалите не получили автомобилите, за закупуването на които им било обещано съдействие. След като не получили обратно и парите, които дали за участие в търга, се обърнали за съдействие към органите на МВР.

По случая е образувано досъдебно производство под ръководството и надзора на Софийска районна прокуратура. Обвинението към Русинова е за измама, извършена от длъжностно лице, в големи размери.

Разследването е приключено, като на 07 март 2018 г. е внесен обвинителен акт срещу Русинова. За него законът предвижда наказание "лишаване от свобода" от една до осем години.

Предстои делото да бъде насрочено за разглеждане в Софийски районен съд.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Манаф

    19 0 Отговор
    Една година, перфектно,струва си парите
  • 2 ххх

    27 0 Отговор
    Мафия на всякъде от царя до падаря!
  • 3 Анонимен

    21 2 Отговор
    Наказанието е много малко! Престъплението е с ранг: "държавна измяна"! Баце с някаква калинка няма се измъкнеш!
  • 4 Иванов

    14 3 Отговор
    Ако си мислите, че тази женица е взела и един лев, то вие или сте пълни наивници, или живеете извън България и не познавате Мафията Герп. И няма да лежи в затвора. Точка!
  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 mediator37

    5 6 Отговор
    Взела парите, пък после ги върнала. Тогава в какво е виновна. Може да е обикновена неграмотница, която не знае закона.
    Няма ощетени- и колите са си в парламента и парите са си в двамата мющерии.
  • 7 Гост

    6 0 Отговор
    Поредното престъпление с марка "държавата". Това започна да се превръща в стандарт. Институциите са бъкани с подобни люде. Ами има си основание,за това че " държавните институции " са с по 5-6проц. одобрение.
  • 8 Расулюлах

    5 1 Отговор
    Всички са маскари
  • 9 Шаран БГ

    1 0 Отговор
    На мен много ми хареса сумата от 480 хилядарки. И направих бърза сметка, че това са минималните пенсии на един пенсионер точно за 200 години напред.
    Да, ама на някого не му хареса сметката и побърза да я изтрие......
  • 10 сноу

    1 0 Отговор
    Мафията герп ,особено шопската клика, са ненадминати в далаверите .Където и да бутнеш, смърди та се не трае.