27 Февруари, 2012 14:53 1 067 1

Три месеца затвор за заловен трети път пиян шофьор

  • рецидивист-
  • пиян-
  • шофьор-
  • затвор

Рецидивистът е бил наскоро зад решетките заради други прояви

Рецидивист е осъден ефективно на три месеца лишаване от свобода при първоначален строг режим и забрана за шофиране за година, след като за трети път е задържан да управлява кола пиян. Това съобщиха от МВР.
На 19 февруари рано сутринта в района на ж.п. надлез в с. Казичене автопатрул на магистрална полиция спрял за проверка лек автомобил „Opel Kalibra”, шофиран от М.П. /33 г./ от Монтана. Оказало се, че мъжът шофирал солидно почерпен – дрегерът и химическата експертиза показали 1,5 промила. По случая било образувано досъдебно производство и след четири дни Софийска районна прокуратура привлякла нарушителя в качеството на обвиняем. Той е задържан за 72 часа.
На 24 февруари било изготвено споразумение и нарушителят се признал за виновен за извършеното деяние по чл. 343 Б, ал. 2 вр. ал.1 от Наказателния кодекс. Той е осъждан два пъти на пробация за шофиране в нетрезво състояние, уточняват от СДВР.
Мъжът има богато криминално минало, задържан е над двадесет пъти в поделенията на МВР за кражби, закана за убийство, противозаконно отнемане на автомобил, кражба на вещи от моторни превозни средства, престъпления срещу данъчната и финансова система, документна измама. Преди месец е излязъл от затвора, скоро след това бил заловен от служители на Осмо районно управление за кражба, за която се води досъдебно производство.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 съдия

    0 0 Отговор
    родното право{не}раздаване-
    ХА,ХА,ХА,ХА,ХА,ХА,ХА,..............