13 Април, 2012 18:13 3 078 1

Стрелба във Варна по шеф на фирма за охрана (обновена)

  • варна-
  • стрелба
Стрелба във Варна по шеф на фирма за охрана (обновена) - 1
Снимка: БГНЕС

Стрелба във Варна приключи без жертви и с двама арестувани. Сигналът за огнестрелния огън дошъл в полицията снощи. Индицентът станал в близост до кръстовището на улиците ”Младежка” и ”Драгаш”около 20.20 часа, съобщават от пресцентъра на МВР.

Незабавно на мястото бил изпратен автопатрул, който установил 38-годишен мъж.

Той разказал, че неизвестен стрелял по автомобила му, докато той бил в него. Няма пострадали. Сформирана била оперативно- следствена група, която започва разследване на инцидента.   Извършен е оглед на местопроизшествието, иззети са гилзи. Установени са множество входни пробойни по купето от всички страни на колата.

По информация на Дарик нападнатият е Янко Янков, шеф на варненската охранителна фирма "Спартак". За момента е установено и доказано, че основен мотив за нападението са икономически неуредени отношения между лицата, но се работи и по други версии. Жертвата и стрелецът са се срещали преди инцидента, но от полицията не разкриват повода.

В резултат на предприетите оператиивно-издирвателни действия около 9 часа тази сутрин бил задържан стрелецът  - 24-годишен мъж от морската ни столица.

В ранния следобед днес е задържан и шофьорът на колата, с която се е придвижвал стрелецът.  Установено е, че автомобилът е “Audi” с врачанска регистрация и е управляван от  24-годишен варненец, известен с прякора Джуджето. Той е криминално проявен, в момента изтърпява условна присъда за причиняване на средна телесна повреда.

Двамата са задържани с полицейска мярка за 24 часа, предстои искане за удължаване на мярката, уточняват от областната дирекция.

Образувано е досъдебно производство за престъпление по  чл. 116 във връзка с чл. 18 от НК.
Работата по случая продължава.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 в размисъл...

    0 0 Отговор
    Хм,..."сигналът за ОГНЕСТРЕЛНИЯТ ОГЪН"-доста странно ми
    звучи,лично на мен,де,......