16 Май, 2012 18:20 1 258 1

55-годишна е задържана за измами

  • спипаха-
  • 55-годишна-
  • измамница-
  • измами

Столичанката е многократно регистрирана и осъждана за измами

Гражданин сигнализирал в полицията за жена, която му обещала съдействие за назначаване на отговорна работа в  държавна институция. Първоначално дамата поискала 40 лева за прием на документите в „Човешки ресурси”, а впоследствие съобщила, че са необходими още 20 лева.

Първата сума била заплатена от потърпевшия предния ден, а вчера той трябвало да й предаде останалата част от парите. Служителите на реда спипали измамницата пред болнично заведение в момента на получаване на сумата. Жената била доведена в местното районно управление  и задържана  с полицейска мярка за 24 часа.
Тя е от Нови Искър, известна е на полицията и е осъждана за измами от всякакъв характер. Обикновено избирала жертвите сред по-възрастни хора, с които завързвала контакт в столични болници. Според  разследващите най-често потърпевшите се разделяли с неголеми суми и малка част от тях подавали сигнали в полицията.
От СДВР призовават хората, станали жертва на измама по подобна схема, да сигнализират на тел. 112 или в най-близкото поделение на МВР.  

 


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Глупаците никога не свършват

    0 0 Отговор
    докато има глупаци-ще има и тарикати