17 Януари, 2013 14:13 2 905 2

Задържаха група за разпространение на наркотици

  • група за разпространение на наркотици-
  • задържани

Служители на ГДБОП неутрализираха организирана престъпна група, занимавала се с наркоразпространение на територията на столицата. Задържани са лидерът на групата и петимата му съучастници.

Спецоперацията на служителите на отдел „Наркотици“ в ГДБОП е проведена вчера. В рамките й са задържани организаторът 37-годишният И.В.- криминално проявен и регистриран за множество извършени от него престъпления, и неговите „сътрудници“ В.П. /27 г./ от Сандански, столичаните И.Д. /38 г./ и К.И./21 г./, Й.Й./22 г./ от Етрополе и К.Б./29 г./ - македонски гражданин. Трима от тях са с регистрации за кражби, грабежи и вече осъждани.

Установено е, че бандата работела при строго определени правила. И.Д. съхранявал наркотиците в мазето на жилището си и снабдявал с тях В.П. Той от своя страна подготвял дозите наркотичните вещества за улично разпространение и ги предавал на двамата дилъри - К.И. и Й.Й., разпространявали дрогата на територията на столицата. Клиент на Й.Й. бил македонският гражданин К.Б. Парите от продажбите се отчитали на лидера на групата, който приемал поръчки за доставка на наркотиците и  изпращал търговците на наркотици до мястото на срещата за предаването им.

При последвалото претърсване в жилищата на задържаните антимафиотите открили около 25 топчета с кафяво прахообразно вещество, реагирало положително на хероин; найлонов плик с около 0,5 кг марихуана, около 15 гр бяло вещество, реагирало на амфетамин, и пресовка хероин с тегло около 200 гр. Иззети са още 25 мобилни телефона, сумата от около 3600 лв., преносим компютър, електронна везна, незаконен боен пистолет марка „Маузер”, 29 боеприпаса калибър 7,65  и газов пистолет.

По случая е образувано досъдебно производство за извършени престъпления по чл. 354 а от Наказателния кодекс, под наблюдението на Софийската градска прокуратура.Действията по разследването продължават.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 хххххххххххх

    0 0 Отговор
    Трима от тях са с регистрации за кражби, грабежи и вече осъждани.
    И продължават до следващия път и така до края на света.
  • 2 полиция

    0 0 Отговор
    да и не е виновен пак Бойко а тия ш...ни съдий които са толкова подкупни че само господ ще ги накаже!!!