Пред Темида ще отговаря 26-годишен мъж, който е обвинен, че е душил и нанесъл жесток побой на своята майка в инвалидна количка. Това съобщиха от Районна прокуратура–Видин
В съда е внесен за разглеждане обвинителен акт срещу Б.Б. Той ще отговаря за отправяне на закана с убийство и причиняване на телесна повреда в условията на домашно насилие, допълват от държавното обвинение.
Към м. юли 2022 г. обвиняемият Б.Б. живеел с майка си Р.Н. във Видин. От около 17 години жената била инвалид, придвижвала се посредством инвалидна количка и не можела самостоятелно да се обслужва, съобщават от прокуратурата.
В продължение на години синът упражнявал непрестанен психически тормоз спрямо майка си, изразяващ се в скандали, закани и обиди. С времето агресията му ескалирала и той проявил физическо насилие спрямо нея.
На 13.07.2022 г. Б.Б. ѝ нанесъл удари с юмрук в областта на лицето и главата, душил я с ръцете, заплашил я с убийство. От страх за живота и здравето си жената се преместила при братовчедка си, но след 2 дни ѝ се наложило да се върне в дома си.
Обвиняемият продължил системно да упражнява физически и психически тормоз над Р.Н. - обиждал я, викал ѝ, биел, изнудвал я за пари.
На 29.08.2022 г. Б.Б. отново посегнал на майка си. Във видимо нетрезво състояние и без повод той се развикал. Нанесъл ѝ удари с юмруци в областта на главата, ритал я с крак в областта на лицето.
Вследствие на побоя жената трудно говорела, имала рани, ожулвания и охлузвания по главата, изпитвала страх за живота си.
В хода на разследването по образуваното досъдебно производство са били разпитани свидетели, които потвърдили за насилието, упражнявано от Б.Б. спрямо майка му.
Предстои делото да продължи в съда.
5 Януари, 2023 14:31 1 573 5
Съдят мъж, пребил и душил майка си в инвалидна количка
От около 17 години жената била инвалид, придвижвала се посредством инвалидна количка и не можела самостоятелно да се обслужва
Поставете оценка:
Оценка 1 от 1 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Роза
Коментиран от #3
14:46 05.01.2023
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 социопат
До коментар #1 от "Роза":
бих му предоставил възможността да си разгледа карантиятаКоментиран от #4
15:51 05.01.2023
4 Бай ви Цоню от 4
До коментар #3 от "социопат":
Само да знаеш кво го чака ако го пратят при нас. И седмица ще му е много. Ще говори на вие със себе си като се гледа в огледалото .00:23 06.01.2023
5 Кочо
01:35 06.01.2023