Хиляди млади момичета се стекоха на кастинг за една от главните роли в новия филм, който ще представлява предистория по лентите за Хари Потър, съобщи Sky News.
Според организаторите поне 10 000 момичета са се явили на първото прослушване, което се проведе в Лондон. Филмът се казва „Фантастични зверове и къде да ги намерим“. За главната роля вече беше нает носителят на Оскар Еди Редмейн.
Все още обаче не е избрана актриса за водещата женска роля. Героинята се казва Модести, която е описвана като младо момиче с вътрешна сила и спокойствие. За ролята се търси момиче на възраст между 9 и 12 години.
Всяко от момичетата, които са се явили на кастинга е било възнаградено със специален сертификат от продуцентите на филма.
„Фантастични зверове и къде да ги намерим“ е книга на Дж. К. Роулинг, издадена през 2001 г. Тя е част от вселената на Хари Потър, като разказва за събития, развиващи се 70 години преди историята за младия магьосник. Дж. К. Роулинг е и сценарист на новия филм,а негов режисьор е Дейвид Йейтс.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА