Режисьорът Максим Генчев пусна любопитно видео в мрежата, с което отправи остри критики към певицата Дара и хита ѝ „Бангаранга“, с който тя стана първият победител за България на Евровизия тази година.
Видеото си Максим Генчев започна с любопитна история около филма „Ботев“. Той обясни, че сабята, използвана в продукцията, е била изработена като точна реплика на оръжието на Христо Ботев и се получила толкова остра, че почти не се различавала от истинска. По думите му майсторът, който я е изковал, категорично отказал да я затъпи.
След това режисьорът се впусна и в политически теми. Той благодари на президента Румен Радев за позицията му по отношение на пенсиите, като с чувство за хумор отбеляза, че и самият той като пенсионер трепери за своите „пет лева“. Добри думи отправи и към Илияна Йотова за това, че е останала под проливния дъжд по време на тържествената заря-проверка във Враца.
В крайна сметка обаче Максим Генчев смени темата и насочи вниманието си към съвременната музика и по-конкретно победата на България на Евровизия.
„Нека всеки ден да говорим за Ботев, а не за ранга, данга, банга...“, заяви режисьорът, визирайки победния хит на Дара.
По думите му парчето звучи навсякъде, включително и в училищата. „Вместо звънец на децата им пускат „Бангаранга““, възмути се той.
Критиките му станаха още по-остри, когато коментира танците и сценичното поведение, които според него съпътстват подобни изпълнения.
„Наркомански да махат с коси и да хвърлят баджаци нагоре-надолу“, каза още Генчев, като дори нагледно демонстрира движенията с размахване на глава пред камерата и не спести коментара, че това било сатанистко.
В края на видеото режисьорът обобщи мнението си с кратка, но категорична оценка: „Отвратително просто.“
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Пълен
Коментиран от #69
18:36 06.06.2026
2 Нещастник
Коментиран от #14
18:37 06.06.2026
3 Пълен
18:37 06.06.2026
4 Един
18:38 06.06.2026
5 12340
...Ама ,когато си се прочул на 50 с репликата:"Оооо,Пепи...."?!
18:39 06.06.2026
6 Няма шанс
защото това не е песен и вече ще им е опрял в гърлото
ама отизат
пък после се чудете защо всеки ден излизат всякакви идотщини от България
18:40 06.06.2026
7 бангаранга
Коментиран от #81
18:40 06.06.2026
8 Плост
18:41 06.06.2026
9 Тцтцтц
18:42 06.06.2026
10 Лешпери с телефони
Интересно, откога гюбекчийството и дрънкането на една и съща словесна джурканица до побъркване, се счита за голямо постижение?
А, сетих се. Откакто конкурсите станаха политически инструмент за провокация на "новите ценности".
Коментиран от #63, #83
18:43 06.06.2026
11 Този
Коментиран от #67
18:43 06.06.2026
12 ДъртаКомуняга
Коментиран от #16, #95
18:43 06.06.2026
13 Прав е
18:44 06.06.2026
14 Гост
До коментар #2 от "Нещастник":
Не понасям проституцията, хазартът и пласьорите. Сигурно съм злобен.Коментиран от #17
18:46 06.06.2026
15 Шизофренията и Психопатията нямат
Максим Генчев и Вероюто на Бангаранга.
Господи прибери си Вересиите и някой да каже на Максим Генчев да се изкъпе, подстриже и заприлича на човек, алоуу?
Много БангаРанга шум за нищо, Масим Генчев и колко Дявола могат да се сместят на върхът една игла?
Зависи от Иглата гн. Генчев дали е с Хероин, или нещо друго?
И защо не Дрогата, защо не Проституцията на Малолетни, зако не поне още хиляда причини да вдигнем бангаранга но виж ти Дара това миловидно лице на млада и успешна Българка е избрана за Омраза?
18:46 06.06.2026
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Аве, седи и пър.и Максим Генчев
18:49 06.06.2026
19 като цензурата при соца
18:50 06.06.2026
20 Така, така
Явно не блестим с друго пред света.
И тия се радват?
18:50 06.06.2026
21 Гост
До коментар #17 от "Не си":
Е, поне разбрахме, че си едно от трите изброени, щом така се жегна.18:51 06.06.2026
22 Вижте сега
18:53 06.06.2026
23 ДрайвингПлежър
Коментиран от #48
18:53 06.06.2026
24 Този Мрази
Как се понася?
Горкият
18:58 06.06.2026
25 Гоуем
19:00 06.06.2026
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 Дзак
19:12 06.06.2026
29 Стара чанта
19:15 06.06.2026
30 Хмм
19:17 06.06.2026
31 ?????
Става неинтересно и досадно вече във форума на Факти.бг
Троловете на Мирчев доскоро пишеха само през работно време.
Сега явно са минали на няколко смяни.
Много е лесно да се хванат по имбецилския им изказ.
Явно Мирчев икономисва и набира малолетки пишещи по раздадени им ЦУ.
И той е човек и той трябва да изкара малко евра.
ФАКТИ ПОМНЕТЕ СЪДБАТА НА СЕГА.
Натам сте се запътили.
19:19 06.06.2026
32 Мутата
До коментар #16 от "Глас от Момин проход":
И Ганчо Ганев открадна ковчега с останките на Чарли Чаплин в Швейцария и стана известен и той и България в цял свят.Коментиран от #47
19:20 06.06.2026
33 Бойкот на алчния сайт О.Л.Х.
19:23 06.06.2026
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 Яшар
19:27 06.06.2026
36 Ботев
19:29 06.06.2026
37 За такива като този
Коментиран от #39
19:36 06.06.2026
38 Сатана Z
19:36 06.06.2026
39 Хмм
До коментар #37 от "За такива като този":
каква лустрация, като всичките там са деца на комунисти, срещу родителите ли си да тръгнат, а на костов жена му е щатен партиен секретар, с това се е издъжала, оттам е и пенсията ѝ.19:39 06.06.2026
40 Не на факти
19:45 06.06.2026
41 дърт плювалник
19:57 06.06.2026
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 Оплюването
20:04 06.06.2026
44 ТОЗИ ЗВЕЗДА ЛИ Е ?
20:09 06.06.2026
45 И защо?
Този "конкурс" 5955ми прилича като все едно състезание за най-голямо лай.но! И ако някой българин изсее най-голямото лай.но и спечели трябва да го обявим за национален герой и цяла Бългрия да празнува?!
Коментиран от #52
20:10 06.06.2026
46 Мнение
Но е по-добре първо да постигне нещо голямо и запомнящо за България и от такава позиция да се изказва за да бъде чут.
20:36 06.06.2026
47 Този коментар е премахнат от модератор.
48 🦁ЩЩД🦁
До коментар #23 от "ДрайвингПлежър":
Не е трябвало един зрял мъж на години да коментира по този начин.Ако на мен ми искат мнението за конкурса " Евровизия" и в частност за Дарина Н.Йотова бих отговорил "нямам мнение,аз съм лекар,или ядрен физик или писател,например.Е,може и малко по заядливо, например "Много ми е плебейска тази свирня ".И те така, фенове.20:46 06.06.2026
49 Мисля
20:56 06.06.2026
50 Вярно е
20:58 06.06.2026
51 Само незнам
21:03 06.06.2026
52 ⚒️⚒️⚒️⚒️
До коментар #45 от "И защо?":
Ей, няма спирка. Да, се печелят:медали, конкурси, състезания. Винаги, ще се намери един да каже "че, защо Европа, загива" Аман, от черногледци, хора не способни нищо в живота дават оценкаКоментиран от #62
21:06 06.06.2026
53 Този коментар е премахнат от модератор.
54 идиоти вън
21:10 06.06.2026
55 Закон на Мърфи
21:11 06.06.2026
56 Този коментар е премахнат от модератор.
57 Чалга поколението си има звезда
21:17 06.06.2026
58 Завърнал се
22:13 06.06.2026
59 Прав е
22:22 06.06.2026
60 Бангаранга мощ и сила
22:22 06.06.2026
61 Я пъ тоа
Остави младите на мира
Явно ТИ такава награда не си и сънувал.
22:25 06.06.2026
62 И защо?
До коментар #52 от "⚒️⚒️⚒️⚒️":
Кое не е вярно в това, което съм написал?Че Евровизия не е един пропаднал конкурс в които се натрапват и се налагат чрез песни (силно казано) еврогей ценности или че Европа не е полужива полуумряла и е заприличала на африканско гето с джамии?
22:49 06.06.2026
63 ДАРА ГИ ЗАКОВА
До коментар #10 от "Лешпери с телефони":
За нея са гласували около 40 милиона души.А теб кой та знай.
22:51 06.06.2026
64 АЕ ДЪРТАК
Ти с кво прослави България че нещо не са разбра
22:53 06.06.2026
65 Анонимен
22:56 06.06.2026
66 Наборът се изложи
23:02 06.06.2026
67 Ти си
До коментар #11 от "Този":
Явно неможеш да четеш щом питаш кой е този !А сега да те попитам аз теб ти кой си и кой въобще те познава извън входната врата на дома в който живееш?
И още да попитам, ти лично какво направи нещо в полза на обществото.......
23:29 06.06.2026
68 Този коментар е премахнат от модератор.
69 ТритеВолта
До коментар #1 от "Пълен":
прав си Тоя като не може да измисли нищо почва да плюе. Ами да беше сътворил някой хит които да обере овациите на публиката. Въпроса тук е че е спечелила България и ще има полза от това. Ще има приходи които политиците не може да откраднат и затова ги най много яд. Прави се на социалист, а не се сеща че ако беше истински социализъм и комунизъм той щеше да бъде изключен от съюза на артистите и щеше да режисира в някое ТКЗС в някое затънтено село. Аман от некадърници които не стават за нищо и все се опитват да изпъкнат.23:42 06.06.2026
70 7378
00:22 07.06.2026
71 4️⃣4️⃣5️⃣5️⃣
00:28 07.06.2026
72 Шпек Салам Народен
01:23 07.06.2026
73 Цености
Коментиран от #77
01:50 07.06.2026
74 Цвете
02:32 07.06.2026
75 Цвете
02:34 07.06.2026
76 Един не-трол
03:04 07.06.2026
77 зъболекар
До коментар #73 от "Цености":
Прослави ценностите на тези, които и плащат. Песента не ми харесва, но с е радвам на успеха на момичето.07:39 07.06.2026
78 Мнение
07:53 07.06.2026
79 СМЕХОРИИ
09:20 07.06.2026
80 ЗРИТЕЛ
Ами, както се люшкаше и не бяхме спечелели,,,, тогава ко праим,а
09:23 07.06.2026
81 бай Данью
До коментар #7 от "бангаранга":
Защо,... на теб случайно да не ти хареса. А да, мятане на голи баджаци имаше09:26 07.06.2026
82 Никога
Коментиран от #86
14:44 07.06.2026
83 Арни
До коментар #10 от "Лешпери с телефони":
Като прочетох от фен клубЪТ на Дара, ми стана ясно, че не си стигнал до четвърти клас.16:30 07.06.2026
84 Сеир с успех
17:39 07.06.2026
85 Борис 3 подлеца
21:38 07.06.2026
86 Г0ведусп0р 1914
До коментар #82 от "Никога":
Човека като режисьор има право на мнение. Прочети световните музикални критици и ще видиш ,че 85% от тях мислят също като Генчев.Коментиран от #97
21:40 07.06.2026
87 Старчо Сарача
Коментиран от #96
08:00 08.06.2026
88 сара
09:09 08.06.2026
89 Скарлет
10:52 08.06.2026
90 Христова
11:05 08.06.2026
91 Този коментар е премахнат от модератор.
92 Максим е пич
14:21 08.06.2026
93 Този коментар е премахнат от модератор.
94 Не се завирай
14:33 09.06.2026
95 Така е
До коментар #12 от "ДъртаКомуняга":
Какво друго от комунист освен завист и злоба!15:36 09.06.2026
96 Да бе да
До коментар #87 от "Старчо Сарача":
Комунист да направи филм за Ботев и Левски! Абсурд! И двамата са презирали Русия.15:41 09.06.2026
97 Зрелище за масите
До коментар #86 от "Г0ведусп0р 1914":
Другаре нали осъзнаваш че група критици и милиони масови слушатели са различни неща.16:08 10.06.2026