Андония и Мартин са големите победители в първия сезон на „Моята кухня е номер едно“, след като триумфираха в напрегнат финал срещу Стефан и Иван и спечелиха наградата от 75 000 евро. В решаващия дуел двата отбора се изправиха в четиричасова кулинарна битка, която приключи с минимална разлика от една точка след оценките на шеф Владимир Тодоров, шеф Любомир Тодоров, шеф Любен Койчев и шеф Павел Павлов.
Финалната задача за участниците беше да приготвят зашеметяващо петстепенно меню по избор – амюз буш, студено и топло предястие, основно ястие и десерт, като всяка чиния трябваше да демонстрира техника, характер и баланс. Макар че започнаха с фалстарт в сезона, във всяко следващо готвене Андония и Мартин показаха на какво са способни. В последната и най-важна битка те заложиха на дръзка комбинация от вкусове – еспума от тарама с карамелизирана саздърма, мариновано цвекло с катък, черноморски миди с ндуя, телешко бонфиле с език и полента, и пана кота с ягоди. „При толкова много стрес, вие направо ни скрихте шапките!“, коментира шеф Любен Койчев.
Стефан и Иван бяха изключително силен конкурентен отбор и приготвиха прецизно меню, което по замисъл беше достойно за голямата награда. Въпреки завидния кулинарен опит и добрият синхрон в кухнята, няколко видими грешки се оказаха решаващи. „Основното ви беше малко разочароващо“, коментира шеф Владимир Тодоров деконструираните пълнени чушки, които двамата приятели поднесоха на съдиите. Без значение от грешките или развоя на финала, Стефан и Иван се доказаха като една от най-балансираните и харесвани двойки в шоуто. „Освен всичко друго в кухнята, вие сте истински симпатяги“, обърна се към тях шеф Павел Павлов преди произнасянето на последните оценки.
Финалната вечер се превърна в истински емоционален завършек на сезона. В залата се събраха всички участници, които заедно близки и приятели на финалистите, превърнаха кухнята в готварска арена за дуели. Сред най-силните моменти беше появата на кулинарния ментор на Андония – госпожа Юлия Панджерова, която пристигна лично, за да я подкрепи. „Тук съм, ще подсказвам!“, заяви тя, предизвиквайки бурни реакции в залата.
В последните моменти в края на сезона на „Моята кухня е номер едно“ напрежението и състезанието преляха в триумф, полят със сълзи от радост. „Имаме пред себе си двама изключителни и амбициозни млади готвачи. Вие сте бъдещето на нашата професия“, обърна се шеф Павел Павлов към Андония и Мартин. Те с благодарност споделиха, че ще вложат голямата награда от 75 000 евро в собствен кулинарен бизнес.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Мъж
Коментиран от #2, #16
12:09 08.06.2026
2 Лопата Орешник
До коментар #1 от "Мъж":
Тогава що пишеш на български, родоотстъпника?12:18 08.06.2026
3 Коко
12:20 08.06.2026
4 Бургазлията
Коментиран от #11
12:22 08.06.2026
5 бушприт
12:32 08.06.2026
6 друга награда не ми трябва
12:32 08.06.2026
7 в кратце
12:33 08.06.2026
8 кастроли
Коментиран от #9, #10
12:38 08.06.2026
9 Абе.....
До коментар #8 от "кастроли":
Андония е и по-хубава, и си прилича на жена. Пък андреева е като някое пионерче, от комсомолски лагер.13:04 08.06.2026
10 Андония е напълно естествено момиче
До коментар #8 от "кастроли":
за разлика от съпругите на Стефан и Иван. Особено тази на Стефан, май не беше разбрала и на полуфинала и на финала, че няма да се налага да заработва на околовръстното.13:29 08.06.2026
11 нагласена работа
До коментар #4 от "Бургазлията":
Пишеше, че единия от готвачите - тоя дребния с мустачките, който яде много приведен е чичо на Андония, няма да се учудя. А да дадеш голямата награда на готвачи, които повтарят продукт в петстепенно меню?! Че това е основно правило и аз, която съм далече от тая сфера го знам! Предястие с цвекло и в основното имаше пак цвекло, като за прасета... А панакота може да направи и дете в 3 клас, никаква техника не се изисква...И като на оня сиганнин от Бразилия, сигурно и на тия им трябавт пари за инвитро в Турция...Коментиран от #13
13:31 08.06.2026
12 Перо
13:39 08.06.2026
13 Няма
До коментар #11 от "нагласена работа":
по-завистливи и по-злобни същества от БГ хейтъра!!!Коментиран от #15
13:41 08.06.2026
14 Тиква
13:49 08.06.2026
15 Съжалявам, но
До коментар #13 от "Няма":
Истината не винаги е лицеприятна - не завиждам на никого, просто съм ЗА ИСТИНАТА.13:55 08.06.2026
16 ......па
До коментар #1 от "Мъж":
Иди си у маалата и дишай с пълни гърди.И да не излизаш от там.14:58 08.06.2026
17 я ги виж ти заслужават 10
Всичко е ясно. Нахалството в този вид кражба се оценява с 10 !
16:12 08.06.2026
18 опитвайте
08:31 09.06.2026