Атракцион в увеселителен парк се строши на две в Саудитска Арабия, има ранени (ВИДЕО)

3 Август, 2025 13:06 2 060 11

  • увеселителен парк-
  • лунапарк-
  • саудитска арабия-
  • ранени-
  • счупване-
  • инцидент-
  • джеда

Минимум 23-ма са ранени при инцидента, като трима от тях са тежко контузени

Атракцион в увеселителен парк се строши на две в Саудитска Арабия, има ранени (ВИДЕО) - 1
Илюстративна снимка: Shutterstock

Най-малко 23 души пострадаха, трима от тях тежко, след като атракцион на увеселителен парк се срути в сряда вечерта в района Ал-Хада, близо до град Джеда, съобщават държавни медии и агенции като Arab News и CNN.

Инцидентът е станал по време на работа на популярната въртележка „360 Big Pendulum“, когато съоръжението е поддало и носещата конструкция се е счупила. Видеозаписи, проверени от CNN, показват как въртящата се част с пътници се сблъсква с другия край на махалото, след което силно се удря в земята.

По данни на местните власти всички пострадали са били транспортирани незабавно в болница, като трима от тях са с опасност за живота. Останалите са получили различни травми, но без непосредствена заплаха за живота.

Губернаторът на региона, принц Сауд бин Нахар бин Сауд бин Абдулазиз, разпореди незабавното затваряне на увеселителния комплекс до приключване на разследването. Специализирани екипи вече работят по изясняване на причините за аварията, като сред разглежданите версии са техническа неизправност или нарушения в поддръжката на съоръжението.

Властите в Саудитска Арабия подчертават, че се полагат усилия за повишаване на стандартите за безопасност в увеселителните паркове в страната. Подобни инциденти предизвикват сериозна обществена реакция и обикновено водят до проверки и по-строги изисквания към операторите на подобни съоръжения.

Местните власти призовават всички посетители да спазват указанията за безопасност и уверяват, че ще предоставят пълна информация след приключване на разследването.


Поставете оценка:
Оценка 2.9 от 7 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Факти

    11 2 Отговор
    Това са най-беззащитните черни нинджи, които съм виждал. Джеки Чан нямаше да има и драскотина.
  • 2 Стенли

    14 0 Отговор
    Аз преди години се качих на така наречена гондола и ми се видя доста рисково и повече не съм се качвал на такива атракциони

    Коментиран от #3

  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 Роки

    9 1 Отговор
    Браво на автора. Време беше култовата дума СТРОШИ, да се официализира. Това е професеионализъм

    Коментиран от #5, #6, #7

  • 5 Репортер

    10 1 Отговор

    До коментар #4 от "Роки":

    Идва ред на "сгъна"и "даде фира". Само почакайте. Журналя...
  • 6 Че той Бочко ,отдавна каза,че...

    5 0 Отговор

    До коментар #4 от "Роки":

    ...,,ПП" са...,,счупили държавата"...
  • 7 Три пъти прочетох!

    3 0 Отговор

    До коментар #4 от "Роки":

    Никъде не видях израза-,,СТРОШИ"...?!?!

    Коментиран от #8

  • 8 Хахахаха

    6 0 Отговор

    До коментар #7 от "Три пъти прочетох!":

    А заглавието прочете ли?
  • 9 Опааа

    5 0 Отговор
    Събиноооооо! Мисиркоооооо! СТРОШЕНА е тЪ пата тиква! СЧУПИ се казва,СЧУПИ!
  • 10 Напомнящ

    7 0 Отговор
    Всеки,чекнал се на подобна въртележка си е малко луд! Нали били търсачи на адреналин,ами намерили са го!!! Дано се оправят пострадалите и да си закачат обеца на ухото!
  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.