Атлетико (Мадрид) спечели Суперкупата на Испания

• суперкупа на испания

Новата покупка на Атлетико Манджукич вкара единствения гол в срещата

Атлетико (Мадрид) спечели Суперкупата на Испания - 1
Снимка: БТА/ AP

Атлетико (Мадрид) спечели Суперкупата на Испания, след като на реванша на „Калдерон” победи Реал (Мадрид) с 1:0. Първата среща бе завършила при равенство 1:1.

Единственото попадение бе отбелязано във втората минута, в която новата покупка на „дюшекчиите” Марио Манджукич се разписа. Антоан Гризман изведе по прекрасен начин хърватина на стрелкова позиция и нападателят не сгреши.

Треньорът на „белия балет” Карло Анчелоти започна без Кристиано Роналдо, но се видя принуден да го пусне в игра през второто полувреме. Въпреки това Реал не успя да изравни и загуби двубоя, а освен това го завърши и с човек по-малко. В добавеното време Лука Модрич бе изгонен с втори жълт картон.

Днес започва новият сезон в испанската Примера дивисион. Реал и Атлетико ще изиграят своите мачове в понеделник – „кралският клуб” е домакин на Кордоба, докато Атлетико гостува на Райо Валекано.