• челси-
  • евертън

Челси с нова крачка към шампионската титла

Челси се измъчи, но победи Евертън - 1
Челси удар с 1:0 Евертън на "Стамфорд Бридж" и записа важна победа в битката с Манчестър Сити за шампионската титла във Висшата лига. В момента "сините" от Лондон са лидери, като водят със седем точки на "гражданите", които победиха Стоук Сити. Единственото попадение в мача заби Вилиян в 89-ата минута.

Челси тотално доминираше в мача, надигра гостите си, дочака последните минути, вкара един инфарктен гол и заслужено си взе победата и трите точки.

Трябва да се отбележи обаче, че най-чистото голово положение в мача, преди попадението на Вилиян, бе за Евертън, но Ромелу Лукаку не успя да преодолее Петер Чех. Така лондончани продължават да водят със седем точки на Сити и направиха стратегическа крачка към титлата.