Челси спечели младежката Шампионска лига

• младежи

На полуфиналите Челси разгромиха италианския Рома

Челси спечели младежката Шампионска лига - 1
Снимка: Twitter, Chelsea FC

Отборът на Челси спечели младежката Шампионска лига. Футболистите на „сините” до 19 години победиха на финала Шахтьор (Донецк) с 3:2 и триумфираха в надпреварата.

Лондончани откриха резултата още в 7-ата минута, в която се разписа Айзая Браун. В 37-ата минута украинците изравниха, след като Андреас Кристенсен си отбеляза автогол.

Още в първите минути на второто полувреме обаче Челси стигна до нови два гола – само две минути след почивката Доминик Соланке даде преднина на тима си, а в 55-ата Айзая Браун направи 3:1.

В добавеното време на мача Виктор Коваленко върна един гол, но за повече Шахтьор нямаше сили. Така Челси, който разби Рома с 4:0 на полуфиналите, вдигна трофея.

Шахтьор (Донецк) пък елиминира Андерлехт с 2:1, за да стигне до двубоя за отличието. Финалът в младежката Шампионска лига се игра в Нион (Швейцария).