Трета поредна загуба за Марсилия в Лига 1

• нант

Марсилия може да остане и извън евротурнирите

Трета поредна загуба за Марсилия в Лига 1 - 1
Снимка: БТА/ AP

Марсилия записа трета поредна загуба във френското първенство и се сбогува с мечтите си за титла.

В първа среща от 33-ия кръг на Лига 1 Нант победи тима на Марсело Биелса с 1:0. Единственият гол бе отбелязан от Серж Гакпе в 20-ата минута на двубоя след груба грешка в отбраната на гостите.

Така пет кръга преди края на първенството Марсилия е на четвърто място във временното класиране с актив от 57 точки – 7 по-малко от лидера Лион, който в неделя приема Сент-Етиен.

Шампионът ПСЖ пък, който има два мача по-малко от Марсилия и един по-малко от Лион, е втори с 62 точки.