• георги миланов

Армейците изпуснаха Красодар в директния сблъсък за второто място

ЦСКА (М) се отдалечава от ШЛ - 1
Снимка: БТА/AP

Отборът на ЦСКА (М) бе длъжен да търси успеха срещу тима на Краснодар по пътя си за Шампионската лига. Столичният гранд заемаше третото място в класирането и се намираше на 4 точки от днешния си опонент, който бе втори преди срещата.

"Армейците" обаче пропуснаха шанса си и завършиха при 1:1 като водеха чак до 88-ата минута, когато Вандерсон вгорчи настроението им с гола си.

Българският национал Георги Миланов игра до 77-ата минута за московачани, които определено бяха по-мотивираният отбор на терена, но направиха доста пропуски и това им коства победата.

Вернблум откри резултата в полза на ЦСКА след удар с  глава в 44-ата минута. Бибрас Натхо центрира от фаул и оставеният абсолютно непокрит шведски национал не сгреши.

В началото на втората част наставникът на гостите Олег Кононов смени неубедителния Марат Измайлов с Рикардо Лаборде, но инициативата остана у ЦСКА. Натхо и Муса пропуснаха да вкарат втори гол във вратата на Дикан, а едва в 57-ата минута Маурисио Перейра отправи първия опасен изстрел към вратата на Игор Акинфеев. Малко по-късно Ари отклони топката с глава на далечната греда, но Василий Березуцкий изби от голлинията.

Натискът на гостите постепенно се засили и в 88-ата минута прекрасна комбинация през центъра доведе до изравнително попадение. Роман Широков пусна хитър пас към Вандерсон, който с фалцов удар направи Акинфеев безпомощен.

След ремито ЦСКА временно измести Рубин на Благой Георгиев от третото място, но още днес може да го отстъпи на Динамо (Москва), ако отборът на Станислав Черкесов спечели гостуването си на Терек.