21 Април, 2015 09:50 675 0

Бий Течаубол: В неделя подписвам сделката за Милан

  • милан-
  • силвио берлускони-
  • бий течаубол

Тайландският предприемач ще придобие първия пакет от акции на клуба

Бий Течаубол: В неделя подписвам сделката за Милан - 1
Снимка: БТА/AP

Тайландският предприемач Бий Течаубол обяви, че очаква в  неделя да подпише договора, с който да стане  собственик на италианския футболен отбор Милан, съобщи goal.com.

Течаубол потвърди, че е водил продължителни преговори със Силвио Берлускони за собствеността на клуба и очаква да приключи сделката до 10 дни. Пред „La Repubblica” той заявява, че през следващата седмица ще пътува до Италия и тогава очаква да завърши сделката.

„В неделя ще пътувам до Милан, за да подпиша договора и да приключа сделката.“

Очаква се първоначално тайландецът да придобие 20% от клуба, а през следващите 12 месеца да вземе още 45%. Така той ще се превърне в мажоритарен собственик на клуба и ще измести Силвио Берлускони от президентския пост. Очаква се, че Берлускони ще настоява своя пост в клуба да запази неговата дъщеря. Според различни източници сделката е на стойност 1 млрд. евро.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА