• серия а

Домакините пропуснаха дузпа

Верона изненада Фиорентина на „Артемио Франки” - 1
Снимка: БТА/ AP

Верона победи като гост Фиорентина с 1:0 в последна среща от 31-ия кръг на италианското първенство.

Единственият гол на „Артемио Франки” бе отбелязан от Моунир Обади в 90-ата минута на мача. В 67-ата минута „виолетовите” получиха право да изпълнят дузпа, но Диаманти пропусна.

Фиорентина записа втора поредна загуба в калчото, която остави тима на шесто място във временното класиране с 49 точки. Верона, от своя страна, събра актив от 36 точки и се изкачи до 14-ото място.

В четвъртък Фиорентина ще приеме Динамо (Киев) на своя стадион в среща-реванш от четвъртфиналите на Лига Европа. Първият мач в Украйна завърши наравно 1:1.