• queens-
  • трева

Мачът на българина бе прекъснат вчера поради късния час и падналия мрак

Григор Димитров надви Куери в доиграването - 1

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров премина първия кръг на тревния тенис-турнир, провеждащ се на кортовете на"The Queen's club" в Лондон. Нашенецът победи американеца Сам Куери с 4:6, 6:3, 6:4.

Мачът започна вчера, но поради късния му час и падналия мрак, се наложи да бъде прекратен при резултат 1:1 сета.

Първата част бе за Куери, който дори поведе с пробив и 3:1 гейма във втория сет, но хасковлията съумя да се пребори от тежката ситуация, в която бе изпаднал и изравни резултата, а в доиграването днес спечели напълно двубоя.

С тази си победа Димитров продължава защитния поход на титлата си от "The Queen's club" от миналата година. В следващия кръг българинът ще играе с победителя от двойката Жил Мюлер (Люксембург) и Михаил Южни (Русия).