България зае 27-мо място по медали в Баку

• българия-
  • медали-
  • баку-
  • европейски игри

Страната ни участва със 122 атлети и завоюва 10 медала на първите по рода си Европейски игри

България зае 27-мо място по медали в Баку - 1
Снимка: bgolympic.org

България зае 27-мо място в класирането по медали от Европейските игри в Баку. Състезателите ни спечелиха общо 1 златен, 4 сребърни и 5 бронзови медала в 5 спорта - бадминтон, самбо, стрелба с пистолет, волейбол и борба.

Ето и всички наши медалисти в Баку:

Стефани и Габриела Стоеви - злато, бадминтон

Мъжки национален отбор по волейбол - сребро, волейбол

Елица Янкова - сребро, борба свободен стил, категория до 48 кг.

Калина Стефанова - сребро, самбо, категория до 60 кг.

Антоанета Бонева - сребро, стрелба с пистолет, 25 м.

Даниел Александров - бронз, класическа борба, категория до 80 кг.

Евелина Николова - бронз, борба свободен стил, категория до 55 кг.

Тайбе Юсеин - бронз, борба свободен стил, категория до 60 кг.

Магдалена Върбанова - бронз, самбо, категория до 52 кг.

Петя Неделчева - бронз, бадминтон

Първа по медали на Европейските игри е делегацията на Русия, която завоюва цели 164 медала (79 златни, 40 сребърни и 45 бронзови). Втори, малко изненадващо, останаха домакините от Азербайджан, които спечелиха общо 56 медала (21 златни, 15 сребърни, 20 бронзови).

На трето място се нареди Великобритания с 47 отличия (18 златни, 10 сребърни и 19 бронзови).

4-тата позиция зае Германия с 66 медала (16 златни, 17 сребърни и 33 бронзови) (Германците са 4-ти поради по-малкия брой златни медали)

Франция остана 5-та с 43 (12 златни, 13 сребърни и 18 бронзови).