• равен

Мърсисайдци направиха 1:1 със сборния отбор на Малайзия

Ливърпул завърши азиатското си турне с равен - 1
Снимка: БТА/ AP

Тимът на Ливърпул не успя да запише 5-тата си поредна победа на азиатска земя. Турнето на "червените" от "Анфийлд" завърши с равенство 1:1 срещу сборен отбор на Малайзия.

Азиатците изненадаха "мърсисайдци" още в 13-тата минута на мача и поведоха с гол на Патрик Влех. В 28-та минута обаче блесна талантът на върнатия в Ливърпул Джордън Айб и младокът реализира за 1:1.

През миналия сезон Брендън Роджърс не се възползва от услугите на футболиста и той игра под наем в Дарби Каунти.

Срещата между Ливърпул и Малайзия XI бе и последният двубой на отбора от града на "Бийтълс" от азиатското им турне.