• локо (пд)-
  • "а" група
Берое удари Локо (Пд) насред "Лаута" - 1
Снимка: БТА

Отборът на Берое бе елиминиран от евротурнирите след наубедителното си представяне срещу датския Брьондби. Тимът от Стара Загора обаче явно ще се опита да изтрие този горчив спомен с победи във вътрешния ни шампионат.

След нулевото реми с Монтана в първия кръг от родната ни "А" група, беройци явно са си взели поука и днес записаха първи три точки след успех с 2:1 при гостуването си на Локо (Пд) във втория кръг.

Игор Джоман откри резултата в полза на гостите още в 17-ата минута. Спас Делев и Атанас Зехиров комбинираха отдясно, крайният бранител подаде в наказателното поле, където Джоман нанесе плътен удар и не остави шанс на Теодор Скорчев.

Радостта за "заралии" обаче бе твърде кратка, след като Мартин Камбуров изравни от дузпа само 15 минути по-късно, в 32-ата. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка в наказателното поле на Станислав Ставров.

През втората част Берое определено бе по-активният тим на терена и заслужено стигна до победата. Влезлият като резерва Жуниор Мапуку наказа пловдивчани в 77-ата минута. Пас в дълбочина на Георги Андонов разсече отбраната в черно-бяло и изведе Мапуку сам срещу Скорчев. Таранът елегантно го преодоля и плъзна кълбото към мрежата за 1:2.

До края на мача Делев и Мапуку пропуснаха добри възможности да направят успеха на гостите още по-убедителен.

Така след успеха днес тимът воде на Петър Хубчев вече има 4 точки в актива си, очаквайки домакинство срещу новака Пирин следващата седмица.

"Смърфовете" от своя страна останаха с 0 точки и голова разлика 1:5, а следващия уикенд ще мерят сили с градския съперник Ботев (Пд) в Коматево.