15 Август, 2015 20:39 781 0

Държавата отпуска пари за ремонта на стадиона във Варна

  • държавата-
  • стадиона-
  • варна

Тича ще има нови терен и осветление

Държавата отпуска пари за ремонта на стадиона във Варна - 1
Снимка: БТА

Държавата ще отпусне средства за изграждането на нови тревно покритие и осветление на стадион „Тича“ във Варна.

Това бе заявено от премиера Бойко Борисов по време на негово посещение във Варна. Според него не е нормално да се играят футболни срещи следобед при температури от 35 градуса. Той добави, че единственото, с което може държавата да помогне на футбола е подобрението на базите.

„Това, с което държавата може да помогне на футбола и го прави, е да се погрижи за базата. Прави го за отбори, които сами са израснали, донесли са резултати. Ето и "Черно море" бие "Левски", сега и "Лудогорец" за суперкупата. И затова министър Красен Кралев и финансовият министър разговаряха с мен да направим настилката и осветлението на стадиона, на който тренира и играе този отбор.  Нов стадион няма да правим, но ще финансираме ремонта на "Тича  След реконструкцията ще могат да се играят мачове от 8 и от 9 вечерта през лятото. Приходите на държавния бюджет ни позволяват да отпуснем тази сума.“, заяви Борисов.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА