• серия "а"-
  • "копа италия"
Битката за купата на Италия продължава - 1
Снимка: БТА/АП

Турнирът за "Копа Италия" се развихри през вчерашния ден, а емоциите и любопитните резултати не останаха на заден план.

Цели три отбора от италианската Серия "А" изхвърчаха от надпреварата още в третия й кръг. Новаците Болоня и Фрозиноне, както и за Емполи приключиха участието си след загуби.

И трите тима допуснаха поражения пред своите тифози в първите си официални мачове за сезон 2015/2016.

Първо това стори Болоня след 0:1 от Павия на "Ренато Дал`Ара". След това Емполи отстъпи с 0:1 на Виченца (б.а. тимът изхвърли и Козенца с Антонио Вутов след дузпи) в Тоскана, а Фрозиноне стигна до нулево равенство, но отпадна след  дузпи (5:6) от Специя.

Ивайло Чочев стартира като титуляр сезона за своя Палермо при успеха с 2:1 над Авелино. Българският халф остана на терена до 51-ата минута, когато бе заменен и напусна  "Ренцо Барбера" при резултат 0:0. На негово място влезе Робин Куайсон, който пък се превърна в герой.

В 53-ата минута Лука Ригони даде предимство на "розовите", но в 60-ата минута гостите изравниха с хубав гол от въздуха на Трота. Секунди по-късно Куайсон донесе успеха на сицилианците, които се класираха за четвъртия кръг.

Сасуоло победи без проблем Модена с 2:0 и също продължава напред в турнира.

Двете попадения бяха дело на двама от нападателите на "зелено-черните" - Фалчинели в 51-ата минута и Флоро Флорес в 63-ата минута, който прехвърли майсторски вратаря след подаване на Доменико Берарди.

Голмайсторът на Серия "А" за миналия сезон Лука Тони откри головата си сметка за Верона при успеха с 3:1 срещу Фоджа.

Световният шампион от Германия 2006 година вкара с глава за 2:1 в 61-ата минута пред 7000 зрители на "Бентегоди".

Преди това гостите поведоха в 17-ата минута с гол на Лойаконо, но Емил Халфредсон изравни в 22-ата минута.

Джампаоло Пацини дебютира за домакините и пропусна отличен шанс да вкара своя първи гол за Верона.

Тони обаче бе точен, а в кроя и Бошко Янкович (81) се разписа за крайното 3:1.

В последния двубой от вчера, в които имаше представител на италианския елит Аталанта елиминира безпроблемно Читадела след категорично 3:0

През днешния ден играят Удинезе срещу Новара на Андрей Гълъбинов, а също така Карпи срещу Ливорно и Торино - Пескара.

В понеделник Милан излиза срещу Перуджа и Киево приема Салернитана.