• примера-
  • леванте

Португалецът стана най-резултатния футболист в историята на клуба

Роналдо изпревари Раул, Реал (М) с класика над Леванте - 1

Реал Мадрид победи Леванте с 3:0 на своя „Сантиаго Бернабеу” в мач от осмия кръг на Примера дивисион.

Марсело откри резултата с прецизен удар в 27-ата минута. Три минути по-късно, Кристиано Роналдо направи 2:0. По този начин португалецът измести легендата на "белия балет" Раул от върха в класацията по брой голове за клуба.

Носителят на "Златната топка" вече има 324 попадения за кралския клуб в едва 310 двубоя, а Раул е с 323 в 741 мача.

"Кралският клуб" оглави класирането в испанското първенство с 18 точки, измествайки Виляреал, който, обаче, е с 16 и мач по-малко.