• к1-
  • димова
Пламена Димова отива на Световното по кикбокс - 1
©БГНЕС

От 23 до 25 октомври 2011 г. в зала "Младост" в град Бургас се проведе Държавното първенство по кикбокс в стиловете лоу кик, К-1, лайт контакт и киклайт контакт. В проявата взеха участие 270 състезатели от 36 спортни клуба от страната. За първи път резултатите от срещите се отчитаха от съдиите с електронна система, гарантираща правилна работа на съдиите и безпристрастност.

Състезанието премина при изключителна конкуренция в категориите, тъй като е и квалификация за предстоящото Световно първенство през месец октомври в Скопие, Македония.

Пламена Димова, състезателка на варненския клуб "Боил", която е и световна шампионка при професионалистите, игра в по-горната категория – 52 кг., стил К1, тъй като в нейната нямаше претендентки. Финалният й мач беше със световната шампионка по муай тай в същата категория – бургазлийката Златка Димитрова. Мачът приключи с 3:0 за Пламена Димова и това й осигури място в националния отбор на България за състезанието в Скопие.

В отборното класиране в стиловете на ринг на първо място се класира СК "Тим" – Варна с треньор Красимир Димов, второ място зае варненския клуб "Боил" с треньор Красимир Кирилов, а на трето място се нареди СК "Файт" – София с треньор Красимир Гергинов.

Спортен клуб "Иккен" – София с треньор Иван Георгиев се класира на първо място на татами в отборното класиране, второ място зае отново "Боил" – Варна, а бронза получиха състезателите на СК "Интер" – Бургас с треньор Васил Вълков, съобщава БГНЕС. Отличното представяне на състезателите от СК "Тим" – Павел Филимонов, СК "Боил" – Пламена Цигуларова и Пламена Димова, както и Милен Маринов от СК "Вокил" – Варна, им подсигури местата в националният отбор за Световната купа в Скопие през октомври тази година.