Бешикташ удари Галата в турското дерби

• бешикташ-
  • галатасарай-
  • турция

Отборът на Бешикташ спечели дербито на Турция срещу Галатасарай. след като сътвори пълен обрат от 0:1 до 2:1. Победата пък изкачи черно-белите на върха във временното класиране в първенството.

В 54-ата минута Уесли Снайдер откри резултата в полза на гостите. Радостта на Галатасарай обаче бе кратка и само две минути след това Марио Гомес възстанови равенството. В 74-ата минута пък домакините стигнаха и до обрата с попадение на Гьокхан Торье, което впоследствие се оказа и победното за Бешикташ.

Така Бешикташ си върна първото място в класирането с актив от 35 точки, като изпревари Фенербахче, който е с 34 точки. Галатасарай пък остава на 4-ата позиция с 26 точки до момента.