• дортмунд-
  • леверкузен-
  • бундеслигата

Леверкусен взе само точка от кръга в Бундеслигата

Отборът на Борусия (Дортмунд) спечели дербито срещу адашите си от Мьонхенгладбах, след като се наложи с 3:1 като гост в срещата между двата тима от 18-я кръг на германската Бундеслига.

Домакините започнаха по-актино и още в 6-ата минута Андреас Кристенсен надскочи всички в наказателното поле, засичайки засече с глава, но топката удари от напречната греда и не влезе във вратата.

След това до края на двубоя играта бе изключително равностойна, а головите положения пред двете врати просто валяха. Въпреки това тимът от Дортмунд се оказа по-съобразителен и стигна до крайния успех.

В 41-ата минута Гюндоган изведе Ройс на идеална позиция и бившият играч на домакините не сбърка.

След още десет игрови минути Ройс се превъплъти в ролята на подавач и асистира на Мхитарян за 2:0 след нова класическа контраатака.

В същото време в друга любопитна среща от кръга Байер Левверкузен изпусна да вземе трите точки при визитата си на опашкаря Хофенхайм.

Домакините първи нанесоха своя удар. В 40-ата минута шведът Джилоан Хамад изненадващо изведе Хофе напред, а след това, през второто полувреме, пропусна втори гол от много изгодна ситуация. В 59-ата минута и гредата помогна на Бернд Лено, този път след изстрел на Жонатан Шмид.

Все пак Леверкузен намери пътя към мрежата на Оливер Бауман, макар голмайсторът да не беше Хавиер Ернандес или Щефан Кийслинг. В 75-ата минута централният защитник Йомер Топрак изравни след разбъркване и канонада след изпълнение на корнер.

Точката оставя Байер на пета позиция, но отборът може да се свлече с две позиции надолу, ако утре Шалке 04 и Волфсбург спечелят своите двубои. Хофенхайм пък остава на дъното, макар вече да не е последен заради по-добрата си голова разлика от Хановер 96.

Надеждите на футболистите в бяло се завърнаха, след като в 58-ата минута вездесъщият Рафаел намали на 1:2.

Гостите се затвориха, но атакуваха при всяка възможносгт и така Оба-Оба продължи да смайва с пропуски.

Гюндоган обаче компенсира за всичко това, след като в 75-ата минута технично насочи топката във вратата след точно подаване на Мхитарян.

До края Борусия (М) можеше да върне още поне един гол, като най-близо до това беше закупения точно от Дортмунд Йонас Хофман.