Ноле удари Надал и е на финал в Индиън Уелс

• индиън уелс-
  • раонич-
  • финал

В битката за трофея сърбинът трябва да преодолее Милош Раонич

Новак Джокович отново демонстрира класата си и елиминира Рафаел Надал в полуфиналният сблъсък между двамата тенис асове от силния турнир в Индиън Уелс.

Световният №1 спечели в два сета - със 7:6, 6:2,

Сърбинът започна лошо, като позволи ранен пробив и испанецът поведе с 2:0. Ноле се върна в мача и изравни, след което двамата тенисисти си размениха по един гейм при подаванията си. В седмия гейм Надал спаси два брейкбола и поведе. При 5:4 испанецът имаше и сетбол. Световният №1 се измъкна от положението и скоро се стигна до тайбрек, спечелен от него със 7:5.

Във втория сет Ноле печелеше с лекота своите подавания, като Надал даде отпор само в първите четири гейма. Новак постигна първия си пробив в шестия гейм и поведе с 4:2, след което взе своето падаване и спечели сета и мача с нов пробив, въпреки че Надал отрази 5 мачбола в последния гейм.

Това бе 48 среща между двамата тенисисти, а балансът е 25:23 победи в полза на Джокович, който тази вечер ще излезе за трета поредна титла в Индиън Уелс.

На финалът от надпреварата Джоко ще се изправи срещу таланта Милош Раонич. Младият канадски тенисист надигра белгиеца Давид Гофен след 6:3, 3:6, 6:3.