• маркес-
  • уругвай

"Ацтеките" победиха с 3:1

Мексико изненада Уругвай на Копа Америка - 1

Мексико победи Уругвай с 3:1 в мач от Група „С“ на Копа Америка 2016, който се игра в Глиндейл (щата Аризона).

Мексико дръпна в резултата още в четвъртата минута след автогол на Алваро Перейра, а точно преди паузата воденият от Оскар Табарес отбор остана с човек по-малко, след като Матиас Весино получи червен картон.

Четвърт час преди края на редовното време и "ацтеките" останаха с 10 души, защото Андрес Гуардадо пое към душовете заради втори жълт картон. Това веднага даде резултат и Диего Годин изравни.

Пет минути преди края ветеранът Рафаел Маркес възстанови аванса на тима си със силен удар, а в добавеното време Андер Ерера с глава довърши противника.