• ла лига-
  • барселона
Леванте се изравни с Барса - 1
Хосе Бакеро © ЕРА/БГНЕС

Отборът на Леванте продължи с отличното си представяне от началото на сезона в испанската Ла Лига, след като победи Малага с 3:0 у дома и се изравни на върха на класирането с Барселона.

Клубът от Валенсия поведе в 14-та минута с попадение на Хосе Баркеро, а малко след това вратарят на Малага Уили Кабайеро бе изгонен, след като игра с ръка извън наказателното поле. Хуанлу удвои преднината на домакините от последвалия пряк свободен удар, а Аруна Коне оформи крайния резултат четири минути преди почивката.

Това бе пета поредна победа за Леванте, с която тимът се изравни начело на класирането с шампиона Барселона, като двата отбора имат по 17 точки. Севиля се изкачи до четвърта позиция, след като победи последния Спортинг Хихон с 2:1 у дома, съобщава БГНЕС. Сарагоса също записа домакински успех, надигравайки Реал Сосиедад с 2:0.