• шампионска лига-
  • арда туран

"Каталунците" победиха с 4:0 в последния си мач от група "С"

Барселона отнесе Борусия (М) за престиж - 1

Испанският шампион Барселона победи с 4:0 Борусия (Мьонхенгладбах) в последния си мач от груповата фаза на Шампионската лига. Срещата бе без особено значение за испанците, които вече си бяха осигурили участие напред в турнира.

Големият герой за "каталунците" бе Арда Туран, който се отчете с асистенция и хеттрик. Още в 16-ата минута Барселона поведе с 1:0 след красива комбинация между Туран и Меси, като последният завърши атаката успешно. Друго попадение през първата част не падна.

Все пак възпитаниците на Луис Енрике вдигнаха оборотите през второто полувреме и на "Камп Ноу" отнвово "заваляха" голове". Арда Туран бе намерен от Денис Суарес с центриране отляво в 50-ата минута и с глава направи 2:0. Само 3 минути по-късно ситуацията се повтори, но този път асистенцията отдясно достави Алейш Видал, а Туран от точката на дузпата не остави шансове на стража на гостите.
Борусия имаше претенции за дузпа в 64-та минута за нарушение срещу Торган Азар, но главният съдия не реагира. Вместо това в 67-та минута Арда Туран направи 4:0 с третия си гол за Барселона тази вечер. Халфът отново беше на задната греда след центриране отляво на Пако Алкасер, а резултатът набъбна до 4:0.

Така Барселона събра 15 точки и безпроблемно спечели група "С", докато Борусия завърши на трето място с 5 пункта и ще играе в Лига Европа.

Ето и всички резултати от мачовете в Шампионската лига, играни във вторник, групова фаза - 6-и кръг: