• международен турнир-
  • сейко голдън гранд при

Спринтьорката доказа изключителната си бързана в бягането на 100 и на 200 метра

Ивет Лалова записа две победи в Япония - 1

Изключителната ни спринтьорка Ивет Лалова-Колио започна много силно сезона тази година. В рамките само на час и половина най-добрата ни лекоатлетка спечели две победи в спринта на големия международен турнир „Сейко Голдън Гранд При” на „Тодороки Атлетикс Стейдиъм” в Кавазаки.

Българката беше най-бърза на 200 метра с 22.98 секунди, изпреварвайки Тифани Таунзенд (САЩ) с 23.31 секунди и Тоуа Уизил (Папуа и Нова Гвинея) с 23.40 секунди.

В последствие Лалова триумфира и в бягането на 100 метра с 11.40 секунди въпреки силния насрещен вятър, който се появи по време на състезанието.

В тази дисциплина втора завърши Тоана Медоус (САЩ) с 11.44 секунди, а трета се нареди олимпийската шампионка на скок дължина Тиана Бартолета (САЩ) с 11.47 секунди.

продължи с отличните си изяви на международния турнир по лека атлетика Golden Grand Prix в Кавазаки (Япония).