• икер касияс
Нищо ново...Барса пак би Реал в Ел Класико - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Първото Ел Класико за годината бе спечелено от Барселона.

"Каталунците" се наложиха с 2:1 над вечния съперник Реал (Мадрид) в първи 1/4-финал за Купата на Краля, игран на стадион "Сантяго Бернабеу".

Мачът започна зле за "синьо-червените" и след страхотен пробив по лявото крило, звездата на "белите" Кристиано Роналдо откри резултата още в 11-ата минута на двубоя.

Това обаче по никакъв начин не стресна момчетата на Хосеп Гуардиола. Напротив- те станаха още по концентрирани и взеха инициативата в свои ръце.

Реал се затвори и разчиташе на остри контри. Тактиката сработи и с помощта на страхотните реакции на Икер Касияс, "лос бланкос" удържаха гола си преднина до почивката.

Втората част обаче започна по същия начин и Барса намери изравнителния гол още в началото на полувремето.

Капитанът на каталунския колос Карлес Пуйол връхлетя в наказателното поле след изпълнен корнер и с летящ плоунш оплете топката в мрежата на Реал.

Това като че ли разколеба отбора на Моу и наставникът направи смени, които да подсилят атаката. Опорният халф Ласана Диара бе заменен от Месут Йозил, а Игуаин отстъпи на чудесно представящият се младок Кайехон.

Смените обаче не дадоха желания резултат и гостите стигнаха до владеене на топката 80%-20% в своя полза. И...голът не закъсня. Интересно е, че той отново бе дело на защитник- този път Ерик Абидал порази "бялата" врата, в 77-ата минута.

До края на двубоя домакините се хвърлиха в атака но "лос кулес" вече бяха взели своето - нова победа над основните си конкуренти. Отборът на Пеп разиграваше топката и края на дербито дойде неусетно.

Барса отново спечели-този път с 2:1.

Това е 12 пореден мач, в който Реал не е печелил в редовното време срещу "каталунците".

Единствената победа на "кастилци" от вече 12 мача насам дойде миналата година, когато Кралския клуб удари Барса на финала точно за Купата. Тогава обаче единственият гол в мача, пак дело на Роналдо, падна в първото продължение, след нулево равенство в редовното време.