• васкес-
  • каземиро-
  • рамос

Белия балет победи кошмара си Леганес с 1:3

Леганес поведе и допусна обрат у дома при загубата от Реал (Мадрид) с 1:3 в отложена среща от 16-ия кръг на Примера дивисион заради участието на „кралския” клуб на световното клубно първенство през декември.

През януари Леганес поднесе сензацията в турнира за Купата на Краля и елиминира „белия балет” на четвъртфиналите след 0:1 у дома и 2:1 в Мадрид, но сега отново отстъпи на именития си съперник, който със спечелените три точки измести Валенсия от третата позиция.

Карим Бензема водеше атаката на шампионите, Гарет Бейл го замени в 76-ата минута. Кристиано Роналдо получи почивка и остана извън групата.

Унай Бустинса (6) даде ранен аванс на домакините при центриране от корнер, когато топката се удари в главата му след опит на Тео Ернандес да я изчисти. Много бързо гостите изравниха чрез Лукас Васкес (11) с диагонален шут след асистенция на Каземиро. След почти половин час игра двамата си размениха ролите и Каземиро (29) се разписа за пълния обрат след пас на Лукас Васкес. В 34-ата пропуск направи Бензема.

След почивката в 57-ата минута Серхио Рамос получи жълт картон, заради който ще бъде наказан за следващия мач срещу Алавес на "Бернабеу". В 64-ата минута Клаудио Бовю можеше да изравни, но Кико Касийя спаси. В последната минута Ковачич беше препънат в наказателното поле и Серхио Рамос (90-дузпа) оформи крайния резултат.

След успеха си Реал събра 48 точки и измести от третата позиция Валенсия, който има 46 точки, пише "Блиц". „Кралете” са на 7 точки от градския съперник Атлетико и на 14 от лидера Барселона. Леганес остава на 13-а позиция с 29 точки.