• рубин (казан)-
  • анталия-
  • тони калво
Левски игра с Рубин като равен с равен - 1

Отборът на Левски записа престижно равенство - 1:1 срещу руския Рубин (Казан) в приятелски мач, игран в Анталия.

"Сините" имаха аванс от 1:0 на почивката след гол в 41-ата минута на Тони Калво. Футболистът на Левски си пое топката по лявото крило, влезе навътре и с хубав удар по диагонала от 20 метра опъна мрежата зад вратаря Арланскис.

Това е третият гол на фланговия играч от началото на подготовката, който вече разгръща своя потенциал и се превръща в един от най-добрите състезатели в редиците на 26-кратния шампион.

"Сините" допуснаха изравняване в 53-ата, когато Уридия се разписа след центриране от няколко метра в българската врата.

Добре за Левски се включи и новото попълнение Нуно Пинто, който участва в няолко добри атаки на "сините".

Йовов пък пропусна да вкара втори гол след час игра, след като стреля в гредата от пряк свободен удар.

Малко преди това гредата помогна и на Митрев, след удар на Еременко.

Треньорът на "сините" Николай Костов използва 20 играчи като в игра не се появиха единствено Акалски, Георгиев, Иванов и Димов. Българите използваха резервните си бели екипи за този мач.