Попето се разписа при загуба на Газиентепспор

• ивелин попов-
  • веселин минев
Попето се разписа при загуба на Газиентепспор - 1
Снимка: Ивелин Попов, БГНЕС

Българинът Ивелин Попов отбеляза гол за своя Газиантепспор срещу лидера в турското първенство Галатасарай, но въпреки това отборът му бе сразен с 1:2 като домакин.

Българският национал и бивш състезател на Литекс откри резултата с майсторско изпълнение в началото на второто полувреме, когато бе изведен с дълъг диагонален пас, напредна и технично насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Радостта на Газиантеп обаче не бе трайна и всъщност продължи само 3 минути, защото Неджати Атеш изравни статуквото след извеждащ пас на Йохан Елмандер.

Шведът вкара и второ попадение за Галата в 66-ата минута, което се оказа и решаващо за изхода от мача. Газиентепспор-Галатасарай 1:2.

След загубата си отборът на Попов заема 15-о място в Турция, на 5 точки над зоната за изпадане.

Галатасарай пък увеличи на 6 точки аванса си пред Фенербахче, но „фенерите" са и с мач по-малко.

По-рано днес отборът на Веселин Минев Анталиаспор поднесе изненадата на кръга, побеждавайки Трабзонспор с 2:1.