Германия победи Саудитска Арабия в контрола

• саудитска арабия-
  • победи-
  • контрола-
  • световно-

Националният отбор на Германия придоби нужното самочувствие преди началото на Мондиал 2018. Селекцията на Йоги Льов сложи край на серията си от пет поредни мача без победа, след като се наложи над Саудитска Арабия.

За разлика от Световното преди 16 години, днес Бундестимът се наложи "само" с 2:1.

Първото полувреме мина изцяло под доминацията на Германия. Домакините на "БайАрена" вкараха два гола, а още два не бяха зачетени. Още в 8-ата минута Тимо Вернер откри резултата. Марко Ройс получи дълъг пас в наказателното поле и свали за нападателя на РБ Лайпциг, който отблизо бе точен за 1:0.

В 43-ата минута Германия удвои преднината си. Вернер центрира по земя, Мюлер опита да играе с пета, след което топката рикошира в защитника Омар Хасуауи и се озова в мрежата за 2:0.

В 84-ата минута Саудитска Арабия си спечели дузпа за нарушение на Сами Кедира срещу Таисир Ал Джасим. Марк-Андре тер Щеген спаси удара от бялата точка на Мохамад Ал Шахлауи, но Таисир Ал Джасим бе достатъчно съобразителен и довкара отблизо за 2:1.

В добавеното време на мача гостите можеха да шокират съперника с изравнителен гол, след като Таисир Ал Джасим бе изведен на скорост и подаде за Мохамад Ал Шахлауи, който обаче не успя да прати топката във вратата отблизо.