• осминафинал-
  • световно първенство

Мексиканците не успяха да се противопоставят на фаворита за титлата

Бразилия продължава по план в Русия - 1

Бразилия е петият четвъртфиналист на Мондиал 2018. "Селесао" победи Мексико с 2:0 и чака Белгия или Япония в следващата фаза. Днес тимът на Тите доминираше през по-голяма част от мача, а головете за успеха вкараха Неймар и Фирмино.

Двубоят започна с по-активни действия от страна на мексиканците, които още във втората минута създадоха напрежение за стража Алисон и защитата пред него. Вратарят боксира, а топката попадна в Ирвинг Лосано, чийто шут бе блокиран.

Бразилия отговори със силен удар на Неймар, отразен от Очоа. Последва период от около 10 минути, в който "ацтеките" нападаха. След четвърт час игра Лосано спря дълъг пас и пусна към Хавиер Ернандес, но сбърка подаването.

Шест минути по-късно Ерера получи топката на границата на наказателното поле, обаче се засуети и стреля в Каземиро.

В 33-ата минута Габриел Жезус направи хубав рейд и пробва късмета си, но Очоа за пореден път беше намясто. Малко по-късно Коутиньо стреля, а мексиканският страж записа 21-ото си спасяване от началото на Мондиала.

През втората част "Селесао" доминираше и в 51-ата минута резултатът бе открит. Най-добрият на терена днес - Вилиан, проби отляво и поднесе топката на Неймар, който реализира на празна врата 1:0.

Тимът на Тите продължи с атаките и в 58-ата минута Паулиньо тества реакциите на Очоа. Впоследствие Вела бе близо до изравнителен гол, но Алисон изби в ъглов удар.

Последваха пропуски на Вилиан и Неймар пред мексиканската врата. Все пак в 89-ата минута влезлият като резерва Роберто Фирмино оформи крайния резултат - 2:0.