• издънка-
  • равенство-
  • емполи

"Росонерите" завършиха 1:1 с Емполи

Милан за пореден път разочарова феновете си, след като завърши 1:1 при визитата си на Емполи в среща от междинния шести кръг на италианската Серия „А“. Гостите поведоха още в 10-ата минута, когато Леонардо Капеци си вкара автогол при удар на Билия. Играчите на Дженаро Гатузо обаче допуснаха сериозна грешка в отбрана през втората част, довела до нарушение на Романьоли за дузпа. Съдията се допита със системата VAR и потвърди решението си, а Франческо Капуто (71-дузпа) бе точен и донесе точката за домакините.

Кутроне и Бакайоко в добавеното време на срещата не успяха да донесат трите точки в полза на „росонерите”. След третото си равенство за сезона Милан е на незавидната 14-а позиция с 6 точки. Емполи е на 17-о място с точка по-малко в актива си.