• ливърпул-
  • стъридж-
  • азар

Двата тима завършиха наравно - 1:1

Челси спря 100-процентовия старт на Ливърпул, но не успя да го победи, завършвайки 1:1 на "Стамфорд Бридж". До момента "червените" бяха спечелили всичките си срещи във Висшата лига. Попадението, което спаси мърсисайдци от загуба, бе дело на Даниел Стъридж, който отбеляза от дистанция в 89-ата минута. За "сините" Азар бе открил в 25-ата минута.

Първото полувреме започна с натиск на домакините, които наглед контролираха събитията на терена, но така и не стигнаха до сериозно положение.

След 10-ата минута Ливърпул изравни играта, а и на свой ред започна да налага темпото на терена.

В 15-ата минута Салах стигна до изключителен шанс очи в очи с Кепа, но стреля много неточно и над вратата.

Първата голова възможност за Челси се откри пред Уилиян, който също като Салах, бе изведен сам срещу Алисон, но стражът на Ливърпул реагира бързо и скъси дистанцията със сънародника си, парирайки неговия изстрел.

Няколко минути по-късно Азар получи страхотен пас от Матео Ковачич и напредна по крилото, след което завърши с прецизен изстрел, вкарвайки за 1:0.

До края на първата част по-сериозни ситуации липсваха пред двете врати, изключение направи една ситуация, при която Мане получи добра възможност в наказателното поле на "сините", но стреля много неточно.

Второто полувреме започна с тотален натиск от мърсисайдци и в 59-ата минута Садио Мане получи страхотен пас, след което изстреля много прецизен изстрел към вратата на Челси, но Кепа показа уникален рефлекс, чистейки топката в ъглов удар.

Челси отговори само след няколко минути, когато след бързо изпълнен свободен удар Еден Азар се оказа сам срещу Алисон, но бразилецът запази хладнокръвие и спаси удара на белгиеца.

Ливърпул продължи да натиска и стигна до нови положения за гол, които по чудо не донесоха попадение във вратата на Челси. Първо Анди Робъртсън пусна страхотен прострелен пас, от който Джердан Шакири не успя да се възползва, тъй като не направи добър контакт с топката и стреля в аут.

Само няколко минути по-късно Роберто Фирмино стреля с глава, а Давид Луис изби топката от голлинията.

Така се стигна до 89-ата минута, когато резервата Даниел Стъридж попари бившия си тим, вкарвайки красив гол извън наказателното поле.

След този хикс Висшата лига има нов лидер, който се казва Манчестър Сити. "Гражданите" вече са с равен брой точки именно с Ливърпул, като двата тима имат по 19, но отбора от Манчестър е с по-добра голова разлика. Челси пък е плътно зад тях със 17 пункта на третата позиция.