• блат-
  • форма-
  • панионис

Българският баскетболист бе един от най-добрите на паркета

Александър Везенков получи шанс за изява от треньора на Олимпиакос Дейвид Блат и се отблагодари подобаващо. Българският национал се развихри при домакинската победа над Панионис с 98:72 (18:20, 27:21, 26:15, 27:16), след като започна в стартовата петица на 12-кратните шампиони на страната и бе един от най-добрите в целия мач.

За Олимпиакос това бе шеста победа в седем мача от началото на сезона, като “червено-белите” се върнаха към успехите само седмица, след като отстъпиха в голямото местни дерби на Панатинайкос (70:79).

Везенков игра малко над 25 минути, а за това време завърши като втори най-резултатен за своя отбор. Бившият баскетболист на Барселона вкара 15 точки, овладя 6 борби, даде 3 асистенции и записа само 1 грешка, бивайки фаулиран 3 пъти. Александър стреля 3/5 за 2 точки и 3/5 за 3 точки.

Найджъл Уилямс-Гос вкара най-много точки за Олимпиакос - 17, докато Зак ЛиДей, също като Везенков, реализира 15. Янис Тима и Костас Папаниколау допълниха петицата на реализаторите с двуцифрен актив, съответно с 11 и 10, а Василис Спанулис завърши с 9 точки и 7 завършващи подавания.

Везенков и съотборниците му вкараха 14/27 (51%) от тройката и направиха общо 28 асистенции, а до победата стигнаха след неособено убедителна първа четвърт, загубена с 18:20 и последвали три доста по-силни такива. До почивката те бяха обърнали срещата в своя полза и двата тима се прибраха в съблекалнята при 45:41, а в третия и четвъртия период съпротивата на Панионис окончателно падна, Олимпиакос вкара общо 53 точки през второто полувреме и заслужено триумфира - 98:72.