Борусия Дортмунд продължава без загуба, Байерн с нова победа

Байерн събра 27 точки на второто място във временното класиране

Публикувана: 9 Декември, 2018 14:18
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1017
Снимка: Shutterstock

Борусия (Дортмунд) не допусна грешка и в този кръг, след като записа успех с 2:1 над Шалке 04 като гост.

Томас Дилейни откри резултата в 7-ата минута, когато засече топката с глава от точката на дузпата след изпълнение на пряк свободен удар от Марко Ройс - 1:0.

В 61-ата минута обаче, домакините изравниха, след като главният рефер отсъди дузпа в тяхна полза след намесата на ВАР. Точен от бялата точка бе Калиджури - 1:1.

В 74-ата минута, Джейдън Санчо отново изведе своя отбор напред, който с лекота преодоля вратаря от много близка дистанция - 2:1.

Отборът на Байерн (Мюнхен) записа класическа победа с 3:0 над Нюрнберг у дома в среща от 14-ия кръг в Бундеслигата.

Резултатът бе открит още в 9-ата минута, когато Роберт Левандовски се оказа най-съобразителен и скочи над защитата в наказателното поле, засичайки центриране от корнер, което завърши с глава по великолепен начин - 1:0. В 27-ата, отново точен бе полският национал, който мушна кълбото в опразнената мрежа за 2:0.

В 56-ата минута, Франк Рибери оформи класическото 3:0, след като овладя отбита топка и я изстреля право във вратата.

След тази победа, Байерн събра 27 точки на второто място във временното класиране, а Борусия (Дортмунд) е на първата позиция с 36, пише topsport.bg.